ספר | צילום אילוסטרציה: Pixabayספר | צילום אילוסטרציה: Pixabay
ספר | צילום אילוסטרציה: Pixabay
(ספר | צילום אילוסטרציה: Pixabay)
הספרייה העירונית של רעננה תקיים לאורך השבוע (וחודש יוני בכלל) שלל פעילויות לילדים במסגרת פסטיבל "על כנפי הדמיון". בתכנית: מפגשים עם סופרים, סדנאות יצירה ושעות סיפור. הכניסה חופשית והציבור מוזמן. הספרייה הציבורית הראשונה הוקמה ברעננה על ידי חיים אליעזר לזר, שהיה הספרן הראשון של המושבה והספרייה נקראת עד היום על שמו.
אחד האירועים המרכזיים לילדים במהלך הפסטיבל יתקיים במסגרת יריד הספרים "סופרים 70" ביום ראשון 10.6 החל מהשעה 18:00 ברחבת יד לבנים. במהלך האירוע יתקיים טקס "אלופי הקריאה", במהלכו יוענקו תעודות ל- 20 שיאני הקריאה הצעירים של העיר.
לרגל הפסטיבל יצאנו לבדוק את הרגלי הקריאה של תושבי רעננה. מהנתונים עולה כי מספר הקוראים הכולל עומד על 30,986. מתחילת השנה (ינואר 2018), השאילו תושבי העיר 64,600 ספרים, מתוכם 652 השאלות של ספרים דיגיטליים, ו 355 השאלות של ספרים מוקלטים.
מתחילת השנה נרכשו כ- 1722 ספרים חדשים לטובת משתמשי הספרייה ואוסף הספרים הכולל עומד היום על 127,648 עותקים של ספרים ו- 570 ספרים המוקלטים על גבי דיסקים. ספר המבוגרים החביב על קהל הקוראים השנה היה החיים אחריך / ג'וג'ו מויס, אשר הושאל הכי הרבה פעמים. ספר הילדים החביב על קהל הקוראים היה השנה הארי פוטר ואבן החכמים / ג'יי. קיי. רולינג.
מנהלי הספרייה מדגישים כי הספרייה מציעה מגוון שירותים לקהל הקוראים והמבקרים: חדרי מחשבים, עיון ולימוד; פינות ישיבה; מדורי קריאה עם מגוון ספרים; מדור קריאה שמותאם לגיל הרך עם פופים רכים וצבעוניים ועוד.
כל אירועי השבוע:
במסגרת היריד יתקיימו סדנאות יצירה לילדים, לאורך השבוע בין השעות 17:00-19:00, וביום שלישי ה-12 לחודש תתקיים גם סדנת קומיקס החל מהשעה 17:00, בהנחיית קלאודיו סמבל.
באותן השעות תערך גם סדנת ציור והדפסה על חולצות, שדרת משחקים הכוללת מתקני משחק אינטראקטיביים תיפתח ביום ראשון וביום רביעי. ביום שני תערך סדנה ליצירת לוכד חלומות ובימי שלישי, רביעי וחמישי תתקיים שעת סיפור החל מהשעה 17:30. בנוסף, תתקיים סדנת יצירה במיניאטורות בנושא ספרי ילדים, ביום חמישי החל מהשעה 17:00, לגילאי 4 ומעלה.
לגילאים בוגרים יותר, יתקיים ביום שני החל מהשעה 17:00 חדר בריחה נייד, "נעולים", ברישום מראש.
מלבד היריד, יתקיימו אירועים נוספים בעיר במהלך השבוע:
- צלילה לילית בסיפרייה - פעילות מאתגרת לכיתות ד'-ו', ב-7.6 החל מהשעה 19:30 בספריית הילדים העירונית.
- הרצאתה של יעל גורי "התעוררות תיבות התהודה" - שירת מחאה ישראלית, זועקת ותובעת מענה. ההרצאה תתקיים באודיטוריום יש לבנים, 10.6 בשעה 09:00
- מופע ספרותי ומוזיקלי המשלב את הסופר ישי שריד והזמר ארכדי דוכין, באודיטוריום יד לבנים, 11.6 החל מהשעה 19:30
- "שיח בתערוכה" יתקיים בגלריה העירונית ביד לבנים, עם האמנית רוני סתר, ואוצרת התערוכה אורנה פיכמן, ב-16.6 החל מ-11:15
- פרופסור אבנר הולצמן יקיים את הרצאתו "המלחמה, הספרות והפולמוס" על פרשת "בערבות הנגב", ב-19.6 בהיכל התרבות יד לבנים, בשעה 10:30
בנוסף, יערך ב-20 לחודש ערב שירה, "שירת העשבים", בשיתוף מקהלת רעות, המארחת את אנסמבל "נווה שיר" מפתח-תקווה, בניצוחה של ענת דור עם מיטב השירים הישראלים. האירוע יתקיים במרכז הנוער העירוני החל מהשעה 20:30, בעלות 20 שקלים לכניסה.
כמו כן תערך השנה תערוכה שנתית לילדים ונוער במרכז האומנויות ביום חמישי ה-21 לחודש, החל מהשעה 18:00.