נתנאל התקשר למשרדי וביקש שניפגש. קבענו בבית קפה קטן באחת מערי השפלה שבה הוא מתגורר עם אשתו אתי. כעבור שלושה ימים נפגשנו ונתנאל סיפר לי על הזוגיות שלהם. "יש לי חשד שאתי מסתירה ממני דברים", הוא אמר. נתנאל סיפר שההתנהגות של אתי הפכה מוזרה.
"בחודשיים האחרונים ראיתי אותה פעמיים חוזרת מהעבודה, נכנסת למקלחת ופורצת בבכי", הוא המשיך וסיפר. "כמובן שהיא ניסתה להסתיר את זה, ותמיד התחמקה מכל השאלות שלי".
לנתנאל ולאתי יש שלושה ילדים, שניים מהם קטנים. בסוף יום העבודה אתי מוציאה את הילדים מהצהרונים ופעם בשבוע, סביב השעה תשע בערב, היא יוצאת עם חברה. אתי עובדת כאשת מכירות, יש לה רכב מהעבודה ובמהלך היום היא מבקרת בבתי העסק של הלקוחות. נתנאל אמר שהוא התייעץ עם חבר קרוב וזה המליץ לו לפנות לאיש מקצוע כדי לבדוק מה עובר על אשתו.
ביקשתי מנתנאל קצת רקע על אופייה של אתי, נתנאל מנה בעיקר את החסרונות: היא אינה מסודרת, בלתי אחראית, לעתים נדמה שהקריירה חשובה לה יותר מהילדים. ועוד דבר: בבוקר היא תמיד בלחץ. סוכם שנבצע כמה ימי מעקב אחריה.
צילום: shutterstockצילום: shutterstock
צילום: shutterstock
(צילום: shutterstock)
הוחלט שנעקוב אחריה בשעות הערב. בערב שהיא קבעה עם חברה, היא נצפתה כשהיא אכן מגיעה לבית חברתה, שוהה שם כמה שעות וחוזרת הביתה. בשלב זה, ולאור העובדה שגם במהלך יום העבודה אתי חופשייה לקבוע את פגישותיה בעצמה, החלטנו לבדוק את עיסוקיה גם בשעות היום. צוות בלשים נצמד לאתי מהרגע שבו היא יוצאת מהבית ועד לאיסוף הילדים מהגן.
ביומיים הראשונים צוות הבילוש ליווה את אתי לכל הביקורים והפגישות העסקיות ועל פניו לא נראה משהו חריג. ביום השלישי אתי נראתה יוצאת במהירות מהבית ומפזרת את הילדים בגנים. היא נראתה ממהרת, אך הקפידה להתאפר ולסדר את שיערה. היא נסעה לבניין מגורים יוקרתי בעיר סמוכה, החנתה את הרכב בחזית הבניין ונכנסה אליו עם תיק המסמכים האישי שלה. היא הקישה את הקוד הסודי באינטרקום ונכנסה במהירות למעלית.
החוקר לא הספיק להיצמד למעלית, אך ראה את הקומה אליה הגיעה. החוקרים אספו את פרטי הדיירים באותה הקומה וחזרו לתצפת על פתח הבניין. כעבור כשעתיים וחצי אתי נראתה יוצאת מהמעלית בחברת גבר. השניים נפרדו בנשיקה, אתי נכנסה לרכבה, בעוד הגבר המשיך לחניון התת קרקעי. כעבור שלוש דקות נראה הגבר יוצא בנסיעה ברכבו מחניון הבניין. על הרכב נראה לוגו של חברה שאתי נראתה במהלך החקירה מבקרת במשרדיה.
בחקירה קצרה זוהה הגבר כאחד מבעלי העסק, גרוש ומתגורר לבדו בדירה היוקרתית. במהלך ימי המעקב הנוספים, אתי הגיעה שוב בשעות הבוקר לביתו של המאהב. נראה שהסידור התאים לשני הצדדים.
נתנאל קיבל את ממצאי המעקב וביקש זמן כדי לחשוב כיצד לפעול. הוא רצה לדעת פרט אחד נוסף, פרט בעל חשיבות גדולה לדבריו: מתי התחילו המפגשים בין השניים? הסברתי לנתנאל שיש לנו אפשרות להעריך, אבל שזו לא תהיה תשובה חד משמעית.
לאחר כמה פעולות חקירה יצירתיות, השבתי לנתנאל שכפי הנראה הקשר החל לפני כחודש וחצי. נתנאל לא אהב את התשובה. "אתי בהריון", הוא אמר, "בשבוע השביעי או השמיני". אכן, מצב מסובך.
כעבור שבוע שוחחתי עם נתנאל, הוא סיפר לי שהוא פוצץ את העניין מול אתי. "אתי יודעת בוודאות שאני האב" הוא אמר, "הרומן התחיל ממש בתחילת ההיריון ובמפגשים הראשונים לא היו יחסי מין מלאים".
אם כך, בעניין זהות האב, לא היה לנתנאל ספק. כעת נותר לו להתמודד עם משבר האמון הגדול מול אשתו.
הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.
גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה