כשעו"ד ונוטריונית אילנה אליכיס מגיעה למשרד שלה ברעננה ונפגשת עם לקוחות, היא מרגישה שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. כל לקוח מקבל אצלה יחס מיוחד כאילו הוא היחיד, וזה אולי סוד הקסם של ההצלחה הגדולה שלה.
3 צפייה בגלריה
אילנה אליכיס
אילנה אליכיס
אילנה אליכיס
(תדמיתנות וסטיילינג אישי: גלית לחמן)
עו"ד אליכיס, אם לילד בן 9.5 שגרה בכפר סבא, מנהלת כבר 9 שנים משרד עורכי דין עצמאי שמתמחה בעיקר בתיקי נזיקין, רשלנות רפואית, ביטוח לאומי ונדל"ן. מאז שנת 2007, היא עבדה כשכירה בתחום שבו קיבלה את הניסיון המקצועי ובסך הכל היא עורכת דין כבר 15 שנים.
ספרי על הרגע שבו החלטת לפתוח משרד עצמאי ולצאת לדרך חדשה.
"עברתי שינוי גדול בחיים בשנת 2013. אחרי לידת בני כבר לא חזרתי כשכירה לעבודתי בתום חופשת הלידה והחלטתי על מסלול עצמאי. במקביל למדתי תואר שני במנהל עסקים והתחלתי למעשה את החיים העצמאיים. אט אט המשכתי להתקדם בתחום. הפכתי לנוטריונית ובשלוש השנים האחרונות מוניתי לדיינת בלשכת עורכי הדין. זה תפקיד שיפוטי ומעניין מאוד והשאיפה שלי היא להיות שופטת בבתי משפט".
תמיד ידעת שתהיי עורכת דין?
"עורכת דין זה הכי אני. זה האופי שלי, שכן מילדותי עמדתי על דעתי, נלחמתי על זכויות החלש והייתי בעלת יכולת התבטאות גבוהה ואסרטיבית. עם כל זה, המשיכה האמיתית הגיעה לאחר שהתחלתי התמחות ולעבוד ממש בפרקטיקה. התחלתי לנהל תיקים, להילחם עבור לקוחות, לנצח עבורם, ואז לראות את הניצוץ בעיניהם - זה שווה הכל".
3 צפייה בגלריה
אילנה אליכיס
אילנה אליכיס
אילנה אליכיס
(תדמיתנות וסטיילינג אישי: גלית לחמן)
עו"ד אליכיס מלווה את הלקוחות באופן צמוד, דואגת לכל זכויותיהם ושומרת איתם על קשר רציף. "כשבן אדם נפצע או נפגע, החיים שלו כבר לא באותו מקום וחשוב לי לעשות למענו כל מה שאפשר כדי להוציא אותו ממעגל הפציעות ולסייע לו לקבל את כל מה שמגיע לו".
אילו תובנות קיבלת על הלקוחות במהלך השנים?
"שכל אחד מהם רוצה להרגיש אחד ויחיד וצריך לקבל את מלוא תשומת הלב, היחס וההסברים. אני מתייחסת באופן מיוחד לכל לקוח ולקוח, אלה הלקוחות שלי ואני רוצה עבורם את הטוב ביותר. אני משוחחת איתם גם בשעות הערב ואפילו שולחת מיילים באמצע הלילה כדי להשיג עבורם את המיטב".
איך את משיגה את הלקוחות שלך?
"בעיקר מפה לאוזן ולקוחות שחוזרים אליי אחרי שהם שבעי רצון מהטיפול שקיבלו".
מה רגע השיא בקריירה שאת גאה בו?
"הרגע שקיבלתי תיק, שעל פניו נראה ללא סיכוי משפטי, ועורכי דין אחרים לא הסכימו לטפל בו מסיבה כלכלית וגם מסיכון להפסיד. לאחר שקיבלתי את התיק והסברתי ללקוח את הסיכונים יצאנו לדרך, וכנגד כל הסיכויים זכינו בגדול. הרגע שבו אני מצליחה לנצח בתיק עבור הלקוח שלי גורם לי לאושר גדול".
את עובדת שעות רבות במשרד. איך את משלבת את זה עם החיים האישיים והטיפול בילד?
"לשמחתי, יש לי תמיכה גדולה וסיוע מההורים ומהמשפחה. בסופו של דבר מסתדרים ויש מקום לחיים האישיים בעיקר בסופי שבוע. צריך לתמרן, אני מצליחה לג'נגל בין הכל".
איך את רואה את היחס לנשים בישראל בשנת 2022?
"אני חושבת שיש עוד הרבה על מה לעבוד. מקרי האלימות הקשים שאנחנו עדים להם ביתר שאת בתקופה האחרונה מצריכים טיפול מאסיבי. אני לא חושבת שעונשים כבדים הם שיפתרו את הבעיה ויצמצמו את מקרי האלימות, כי כשאדם נמצא באמוק לא אכפת לו מכלום, אבל דרוש פה טיפול מעמיק בנושא".
מה המוטו שלך בחיים?
"לא לפחד מעבודה קשה, תמיד ללמוד ולהתפתח ולהתקדם הלאה".
מה התוכניות שלך לשנים הקרובות?
"אני מתכננת להרחיב עוד יותר את המשרד, לקבל תיקים מעניינים ולהשיג פסקי דין תקדימיים. אני גם רואה את עצמי מתמנה לשפיטה בבית המשפט. ומעבר לכל זה, כמובן גם להמשיך לחוות סיפוק ואושר מכל הצלחה - קטנה וגדולה כאחד".
אילנה אליכיס
עורכת דין | מגשרת | נוטריון
ilanalaw.adv@gmail.com
הנופר 2 א רעננה בית מנצור
054-4796688