מחווה יוצאת דופן: האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת גישה חינמית לקהל הרחב לפרקים נבחרים ממיטב ספריה הדיגיטליים. פתיחת הגישה תאפשר לעשרות אלפי הישראלים שתקועים בבתיהם המחפשים כיצד להפחית הוצאותיהם בתקופה הקרובה ובכל זאת ליהנות מתרבות פנאי.
ספריית האוניברסיטה הפתוחה ברעננהספריית האוניברסיטה הפתוחה ברעננה
ספריית האוניברסיטה הפתוחה ברעננה
(צילום: אתר האוניברסיטה הפתוחה)
הספרים הדיגיטליים הפתוחים באתר הבית של האוניברסיטה הפתוחה הם ספרי עיון וספרי לימוד של הוצאות למדא, בתחומי דעת שונים: היסטוריה, מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים, פסיכולוגיה, לימודי דמוקרטיה, ממשל ומדיניות ציבורית וארכאולוגיה.
מנהלת מחלקת הפיתוח האקדמי וההוצאה לאור באוניברסיטה הפתוחה, מאיה להט-קרמן: ״הספרים שלנו נמצאים בחזית ההשכלה והרחבת הדעת בישראל. אצלנו באוניברסיטה, ההשכלה הגבוהה פתוחה תמיד לכולם, ובמיוחד בימים אלה רצינו לחלוק את האוצרות שלנו, ולאפשר לכולם מעט מזון למחשבה ולהתנתק מעט מההוויה היומיומית הלא פשוטה".
למדא הוא שמן של שתי הוצאות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה – למדא לימוד והרחבת דעת ולמדא עיון. בחנות האינטרנטית של למדא ניתן למצוא את המגוון הרחב של ספרי הלימוד בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה. ספרים אלה משמשים עשרות אלפי מורים, סטודנטים ומרצים בכל האוניברסיטאות בארץ, וציבור רחב של אנשים הרוצים לדעת עוד בנושאים שונים ומגוונים. את ספרי למדא ניתן לרכוש גם ברשתות הספרים הגדולות ובחנויות הפרטיות.
באתר למדא תוכלו לחפש ולמצוא את ספרי הלימוד בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה מסודרים על-פי מגוון רחב של נושאים, ובכל נושא תוכלו למצוא קישורים לספרים נוספים באותו תחום מבוקש.
47 אלף סטודנטים
בצל התפשטות נגיף הקורונה 47,000 הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה החלו את לימודי סמסטר ב׳ השבוע כאשר כל הקורסים של האוניברסיטה נלמדים באופן מלא בדיגיטל. אלפי סטודנטים התחברו למפגשים הסינכרוניים בקורסים השונים והמערכות הדיגיטליות של האוניברסיטה עמדו בעומסים הכבדים.
במקביל הסטודנטים נהנים ממערך תמיכה שקיים גם בימי שגרה: ייעוץ טלפוני, אתר קורס המכיל את חומרי הלימוד הדיגיטליים, צפיה בהקלטות של שיעורי האונליין, תמיכה בפורומים ובצ'אטים עם חברי סגל ההוראה והסגל בכיר, הגשת את כל המטלות באמצעים דיגיטליים, וקבלת משובים וציונים כמקובל.