עונת המשפחות של תזמורת סימפונט רעננה תיפתח בחודש הבא ותבחן מזוויות שונות, מפתיעות, מרתקות ומרגשות קשרי משפחה: בין המבצעים על הבמה, בין המלחינים ובין נושאי הקונצרטים המגוונים.
"סיפור משפחתי מביע את התפיסה האמנותית של תזמורת סימפונט רעננה, לפיה המוזיקה היא כלי מצוין למסורת, להדהוד ההסטוריה, למפגש וליצירת קרבה בחברה הישראלית", אומרת אורית פוגל שפרן, מנכ"לית התזמורת.
הסיפורים המשפחתיים יוגשו בצלילים בהם זוויות שונות ומרתקות - הקונצרטים מורכבים מסיפורים משפחתיים היסטוריים של מלחינים ידועים ומסולנים קרובי משפחה שיחלקו את קדמת הבמה.
סימפונט רעננה. צילום: און הנרסימפונט רעננה. צילום: און הנר
סימפונט רעננה. צילום: און הנר
(סימפונט רעננה. צילום: און הנר)
"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו" הוא המשולש המוזיקלי הפותח את עונת המשפחות של סימפונט רעננה ב 22.10.19. המלחין הגרמני רוברט שומאן מייצג אולי יותר מכל את מהות הרומנטיקה הגרמנית. רעייתו קלרה הייתה מורה מפורסמת לפסנתר והקונצ'רטו שלה בנגינת מיכל טל יפתיע רבים. ברהמס הצעיר התגורר זמן מה אצל השומאנים, היה מאוהב בקלרה והמשיך ודאג לה לאחר מותו של רוברט, בקונצרט ינוגנו הוואריאציות המוכרות פרי עטו, לפי נושא מאת היידן. קרן קגרליצקי תוביל את הקונצרט, שילווה במכתבים מאת ברהמס ושומאן בהקראתה של אפרת בן יעקב. קונצרטים נוספים יתקיימו ב 24 ו 26 באוקטובר.
עוד סיפורים משפחתיים יעמדו במרכז כל העונה וחמש משפחות של מוזיקאים מחוננים יקחו בה חלק.
משפחת יבלונסקי - הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה ובנה, הצ'לן דמיטרי יבלונסקי בניצוחו של גיל שוחט יעמדו במרכז הקונצרט השני ויגישו תכנית רומנטית מיצירות שוברט, ביזה ובטהובן (נובמבר 2019).
משפחת ראובן - נגן המנדולינה יקי ראובן, רעייתו נגנית המנדולינה הספרדייה מארי סימון, ואחיו אוהד ראובן על האקורדיון, יופיעו בקונצרט ובו רפרטואר שמתחיל במוסיקה רוסית בעיבוד יבגני לויטס ומסתיים בבטהובן (מרץ 2020).
משפחת שחם - חגי שחם יארח את ילדיו, שלכל אחד קריירה משגשגת בפני עצמה. מיכאל שחם בכינור, נגה שחם בוויולה ונעמי שחם בקונטרבס. על הקונצרט ינצח המנצח הגרמני הנודע אקהרט שטיר, בהופעת הבכורה שלו בסימפונט רעננה (מאי 2020).
משפחת קרני - גלעד קרני, מנגני הויולה המבוקשים בעולם ובנו ג'רלד קרני על הויולה גם כן, יבצעו יחד עם המנצח האנגלי הצעיר והמבוקש בן גלסברג, בהופעת הבכורה שלו בסימפונט רעננה, תכנית מגוונת החובקת שלוש מאות שנה, מטלמן ועד ברתולד הומל (מאי 2020).
משפחת צרי - הכנר המוביל של התזמורת, נתאי צרי, ינגן הפעם בוויולה ויארח את אחיו התאום, הצ'לן הלל צרי ואת אחותו, הכנרת כרמית צרי, לקונצרט מגוון בהובלת של מנהלה האמנותי של התזמורת, עומר מ. ולבר (יוני 2020).
בסיום העונה יחברו לתזמורת שלל סולנים: זמרים ונגנים מהארץ ומהעולם, תחת שרביטו של עומר וולבר, לביצוע תכנית חגיגית במיוחד – הקונצ'רטו הכפול של מוצרט לצד אריות ודואטים מתוך האופרה "יבגני אונייגין" . דגש ספרותי ינתן לאחים ולאחיות בקונצרט זה: בין היצירות מוזיקליות ישולבו קטעי קריאה מתוך מכתבים ששלח מוצרט לאחותו וכן חלקים מתוך הפואמה "יבגני אונייגין" ובמרכזה האחיות אולגה וטטיאנה.
מידע על העונה החדשה של תזמורת סימפונט רעננה תוכלו למצוא כאן.