ישיבת מועצה לצורך הזדהות כפי שמחייב החוק בשנת בחירות התקיימה אמש (22.8) ברעננה, כשאר המועמדים השונים הצהירו במי הם תומכים בבחירות הקרובות.
בישיבה הזדהו 5 חברי מועצה עם סיעתו של ראש העיר איתן גינזבורג, 4 עם סיעת מרצ, 1 עם המועמד וחבר המועצה ניר קריסטל, 1 עם המועמד וחבר המועצה חיים ברוידא ו-1 עם המועמדת וחברת המועצה רחלי בן ארי סקעת.
בנוסף במפתיע, הכריזה סימה פרי, מי שהייתה עד לאחרונה מועמדת לראשות העיר ופרשה מהמרוץ ומהחיים הפוליטיים, על הזדהותה עם סיעתו של יקי ודמני.
ישיבת ההזדהות ברעננה | צילום: חן זמירישיבת ההזדהות ברעננה | צילום: חן זמיר
ישיבת ההזדהות ברעננה | צילום: חן זמיר
(ישיבת ההזדהות ברעננה | צילום: חן זמיר)
במסגרת הישיבה מונתה רינה בר-טל ליו״ר ועדת הבחירות מטעם סיעת ראש העיר הנוכחי איתן גינזבורג. ברוב של עשרה חברי מועצה. כמו כן נערכה הצבעה למינויו של חבר המועצה אביחי ארביב, לו הצביעו 5 חברי מועצה, מה שהוביל להחלטה למנות את בר-טל כיו''ר הועדה.
רינה בר-טל כיהנה במשך שנים כסגנית ראש העיר במשך 9 שנים בין השנים 1989-1998. כמו כן כיהנה כיושבת ראש שדולת הנשים בישראל, כיושבת ראש אגודת הידידים של בית החולים שלוותה ובתפקידים נוספים, והייתה ממקימי התנועה לשלום ושיויון בין המינים.
ראש העיר החדש איתן גינזבורג ברך על בחירתה של ברטל: ״תפקיד יו״ר הועדה הוא לשמור על טוהר הבחירות, ואני סומך ומאמין ביכולות של רינה ברטל לנהל ולהוביל את הועדה ביושר ובהגינות".