הסיעה הדתית המאוחדת ידעה לא מעט תהפוכות לאורך הקדנציה האחרונה, אולם נראה כי כל אלו מתגמדות בהשוואה לשינויים לקראת הבחירות הקרבות. פחות מחודשיים לפני מעמד הקלפיות, מסתמן כי סיעת "מאמינים ברעננה" וסיעת "הבית היהודי" הולכות לקראת איחוד.
מימין: חיים גולדמן, אריה פרידמן ואלי אלוש | צילום: ירון גרזון, פרטי, פרטימימין: חיים גולדמן, אריה פרידמן ואלי אלוש | צילום: ירון גרזון, פרטי, פרטי
מימין: חיים גולדמן, אריה פרידמן ואלי אלוש | צילום: ירון גרזון, פרטי, פרטי
(מימין: חיים גולדמן, אריה פרידמן ואלי אלוש | צילום: ירון גרזון, פרטי, פרטי)
כזכור, בשבועיים האחרונים הודיע חבר המועצה חיים גולדמן כי הוא מקים סיעה שלישית נפרדת, "באמונה", ופורש מסיעת "מאמינים ברעננה" בראשות אלי אלוש, בה היה צפוי להיות מספר 3 ברשימה.
בעקבות החלטתו של גולדמן, יצא רב העיר יצחק פרץ במכתב נוקב לשלושת ראשי הסיעות, בו הוא מצר על הפילוג וקורא לאיחוד הסיעות. "בכל מערכות הבחירות ברעננה, תמיד המרצתי את כל הנציגים הדתיים בעיר לנסות לשתף פעולה וללכת באחדות מתוך אהבה ואחווה, שלום ורעות", כתב הרב. "כך גם היה בתחילת מערכת בחירות זו. שוחחתי עם הנציגים בעיר, הפצרתי בהם ללכת באחדות... כי זו דרכה של מחלוקת, המכלה ומשחיתה כל חלקה טובה וזורעת הרס בכל מקום שהוא. לצערי הרב, האחדות לא יצאה אל הפועל, נוצרו רשימות שונות ואווירה של פילוג פשטה בעיר. אני פונה בזאת לכל ראשי הציבור הדתי בעיר על כל גווניו ולכל הנציגים המסורים, בקריאה מעומק ליבי: אנא אחי, עדיין לא מאוחר. עשו כל שביכולתכם לאחד את השורות".
הרב פרץ | צילום: יעקב שאשאהרב פרץ | צילום: יעקב שאשא
הרב פרץ | צילום: יעקב שאשא
(הרב פרץ | צילום: יעקב שאשא)
לאור מכתבו הנוקב של הרב, הודיעו אמש ראשי הסיעות "מאמינים ברעננה" ו"הבית היהודי", כי הם פועלים בימים אלו לאיחוד הסיעות. "הרב קורא לאיחוד ואני חושב שהוא צודק ומאמין שזה יקרה", אמר אמש עו"ד אלוש. "אני פועל למען איחוד בחודשים האחרונים וכל מי שמנסה מאינטרסים אישיים לגרום לפילוגים נוספים, שישמע את דעתו של הרב. אין מקום לרשימה נוספת ברעננה, לא הייתה ולא צריכה להיות. אני מאמין, מקווה ועושה מאמצים כדי שיהיה איחוד שלנו עם הבית היהודי ונקים רשימה משותפת ונלך יחד בבחירות הקרובות. זהו אינטרס משותף".
בתגובה אישר הבוקר יו"ר סיעת הבית היהודי, אריה פרידמן, שאכן שהסיעות פועלות לאיחוד: "זו דרך לא קצרה, צריך לגשר על הרבה נושאים ואני מקווה מאוד שזה ייצא לפועל".
גולדמן נגד האיחוד: "הרשימה שלי מגוונת"
חבר המועצה חיים גולדמן מצידו לא מראה כל רצון לאיחוד, וטוען: "הרב יצחק פרץ יקר ללבנו וללבם של כל תושבי רעננה. הרשימה שלי היא רשימה מגוונת וכוללת בתוכה את כל הגוונים של הציבור הדתי ברעננה החל מעולים, אשכנזים, ספרדים, מזרחים, חרדים, סרוגים וחילונים".
מה בנוגע לשמועות לפיהן מי שעומד מאחורי רשימתך הוא סגן ראש העיר לשעבר, יואל עזרזר?
"יואל עזרזר הוא חבר טוב מעל 30 שנה, אבל הוא לא ברשימה שלי. אני מתייעץ עם כל מיני גורמים ברעננה, ביניהם יואל, אבל הוא לא עומד מאחורי הרשימה שלי".
והשמועות שרצית לחזור לסיעת "מאמינים ברעננה" לאחר ישיבת המועצה האחרונה, אבל סורבת?
"ממש לא. כל מי שטוען אחרת, מטעה את הציבור וזורה אבק בעיני הציבור".
מיואל עזרזר נמסר בתגובה: "אני אדם פרטי היום. אינני איש ציבור, ואני לא עוסק בעניינים הללו יותר. סיימתי את חיי הפוליטיים והציבוריים ואני עוסק רק בלימוד תורה".