למשל, הלובי, חדר המדרגות, החניה, המקלטים ועוד. לכן נשאלת השאלה: מי באמת אחראי על נזקים שקורים בשטחים המשותפים? ומי מהשכנים יצטרך לשאת בעלויות אם אסון כלשהו יקרה? התשובה לכך ברורה: כל בעלי הדירות גם יחד.
עם זאת, הבעיה היא שפעמים רבות התיקון והשיפוץ של נזקים כאלה עולה הרבה. לכן חשוב שתכירו גם אתם את הפתרון הכי טוב שקיים בתחום הזה, והוא: ביטוח בניין משותף. תוהים על מה מדובר? יש לכם שאלות בנושא? כל התשובות במאמר שלפניכם.
מהו ביטוח בניין משותף ולמה הוא חשוב?
ביטוח מבנה משותף הוא סוג של ביטוח רכוש המכסה את האלמנטים המבניים המשותפים של בניין, כגון קירות, גגות ויסודות. זה שונה מביטוח רכוש פרטני, אשר בדרך כלל מכסה רק את הפנים ואת החפצים האישיים של יחידה מסוימת או דירה.

1 צפייה בגלריה
ביטוח מבנה משותף
ביטוח מבנה משותף
ביטוח מבנה משותף
(צילום: FREEPIK)

ביטוח בניין משותף רלוונטי במיוחד לנכסים עם בעלים מרובים, כמו בתים משותפים או בתים עירוניים, שבהם קיימת אחריות משותפת על שטחים משותפים. קיום ביטוח מבנה משותף חיוני להגנה על בעלי הנכסים מפני סיכונים ונזקים פוטנציאליים.
אסונות טבע, שריפות ואירועים בלתי צפויים אחרים עלולים לגרום נזק משמעותי למבנים משותפים, וכתוצאה מכך לתיקונים יקרים. ביטוח בניין משותף מבטיח כי כל הבעלים חולקים את הנטל הכספי של הוצאות אלה, ומונעים מכל אדם אחד לשאת בעלות המלאה. בנוסף, ביטוח מסוג זה מספק שקט נפשי, בידיעה שההשקעה שלכם מוגנת מפני הפסדים פוטנציאליים.
איזה כיסוי מספק ביטוח בניין משותף?
מה כולל ביטוח מבנה משותף בפוליסה טיפוסית כוללת כיסוי לדברים הבאים:
● נזק פיזי למבנים משותפים שנגרם כתוצאה מאסונות טבע, שריפות או סכנות מכוסות אחרות
● כיסוי אחריות בגין פציעות או נזקי רכוש המתרחשים באזורים משותפים
● כיסוי הערכת הפסדים, המסייע בכיסוי עלויות אם הנזק הכולל חורג ממגבלת הפוליסה
חלק מהפוליסות עשויות להציע גם כיסוי אופציונלי להגנה נוספת, כגון ביטוח שיטפונות או כיסוי לתקלות בציוד. חשוב לעיין בפוליסה שלכם בקפידה ולדון עם סוכן הביטוח שלכם כדי לוודא שיש לכם את הכיסוי הדרוש והטוב ביותר.
ביטוח כזה מיועד לכל מי שיש לו נכס בבניין משותף. לכן, בין אם מדובר על בניין מגורים משותף, בניין משרדים משותף או כל בניין אחר שיש בו בעלות משותף כל כמה דיירים – ביטוח כזה יתאים.
יש מגוון רחב של חברות ביטוח שיכולות להציע לכם לעשות אצלכן ביטוח מבנה משותף ולכן חשוב לבדוק במי אתם בוחרים. בחירה נכונה היא כזו שלוקחת בחשבון נתונים שונים כמו: מוניטין, וותק, מומחיות וגם שירות לקוחות.

מוגש מטעם: מרכז הביטוח