כוכבת תכנית הריאליטי "חתונה ממבט ראשון" רותם פיינברג מרעננה חשפה לפני מספר ימים כי היא מתמודדת עם דלקת פרקים שמבשת את שגרת חייה: "יש לי דלקת פרקים והיא מתפרצת בכל כמה חודשים - ולצערי היא תקפה אותי הפעם ממש ממש חזק", שיתפה פיינברג את עוקביה בסטורי באינסטגרם.
2 צפייה בגלריה
רותם פיינברג. "לא פשוט לחיות עם המחלה הזו"
רותם פיינברג. "לא פשוט לחיות עם המחלה הזו"
רותם פיינברג. "לא פשוט לחיות עם המחלה הזו"
(צילום: אינסטגרם)
"לא יודעת אם שמתם לב או לא, אבל בימים האחרונים קצת נעלמתי. יש לי דלקת פרקים והיא מתפרצת כל כמה חודשים. לצערי היא תקפה אותי הפעם מאוד מאוד חזק. הפרקים שלי מתנפחים ונוקשים, וזה גורם לי לקושי בהליכה וגם בשינה, יש לי כאבים מאוד מאוד חזקים.

2 צפייה בגלריה
רותם פיינברג חתונה ממבט ראשון
רותם פיינברג חתונה ממבט ראשון
רותם פיינברג חתונה ממבט ראשון
(צילום: מתוך קשת 12)

"לצערי זה משבש לי את כל התוכניות שלי, את כל היומיום שלי, את העבודה שלי ואפילו את מצב הרוח. עברתי כמה ימים לא פשוטים ועכשיו אני קצת יותר ברגיעה. אני מקווה שזה יעבור מהר ואצליח לחזור לשגרה. אם יש לכם פתרון קסם אשמח לשמוע".
לאחר מכן העלתה סטורי נוסף ובו כתבה: "זה לא פשוט בכלל להתמודד עם מחלה כזו. אני מטופלת היום אבל לא ברפואה הקובנציונלית. אני שותה כל בוקר שוט של צמחי מרפא שהמטפל שלי מכין במיוחד בהתאמה בשבילי. לצערי עדיין יש לי התקפים אבל לעיתים יותר רחוקות, אבל כשזה מגיע זה מגיע קשה".

קראו גם:

מהי דלקת פרקים?

דלקת מפרקים שגרונית, או בשמה המדעי RA (Rheumatoid Arthritis), היא מחלה דלקתית רב מערכתית הפוגעת ביותר מ- 21 מיליון איש ברחבי העולם (בישראל מאובחנים כ- 70,000 חולים). מדובר במחלה אוטואימונית בה תוקפת המערכת החיסונית את אברי הגוף השונים ובעיקר מפרקים וגידים. הדלקת גורמת לנוקשות, לנפיחות ולכאבים עזים עד כדי עיוות בלתי הפיך של מבנה המפרק ואובדן התנועה שלו. במקרים קשים עם התדרדרות המחלה נוצר צורך בהחלפת מפרקים ועליה בסיכון לנכות.
דלקת מפרקים שגרונית פוגעת באופן משמעותי באיכות חיי החולים ובתפקוד היומיומי שלהם. פעולות פשוטות כמו פתיחת בקבוק או נעילת נעליים הופכות לקשות עד בלתי אפשריות. עם התקדמות המחלה מוצאים את עצמם החולים מרותקים למיטה, מחוץ למעגל העבודה. רבים סובלים מפגיעה משמעותית במצבם הסוציו- אקונומי והנפשי.