מימין לשמאל בתמונה: זאב בילסקי, מיכל ברם, סימה פרי, אילן כהן והמארחים חביב ורחל וזאנה מימין לשמאל בתמונה: זאב בילסקי, מיכל ברם, סימה פרי, אילן כהן והמארחים חביב ורחל וזאנה
מימין לשמאל בתמונה: זאב בילסקי, מיכל ברם, סימה פרי, אילן כהן והמארחים חביב ורחל וזאנה
( מימין לשמאל בתמונה: זאב בילסקי, מיכל ברם, סימה פרי, אילן כהן והמארחים חביב ורחל וזאנה)
כשחושבים על מימונה, אצל רבים המחשבה הראשונה שעולה לראש היא מופלטה. המחשבה השנייה יכולה להיות פוליטיקאי שמצטלם עם המופלטה. ואכן, אחרי שבוע של אכילת מצות, נהרו המונים מתושבי העיר, בהם הפוליטיקאים המקומיים לחגיגות המימונה המתוקות.
בין המוזיקה שבקעה מהרמקולים, התלבושות המסורתיות והשולחנות העמוסים במתוקים מכל טוב, התנהלו גם לא מעט שיחות בנושאים פוליטיים על רקע הבחירות המקומיות הקרבות.
ראש העירייה, זאב בילסקי, עבר במספר חגיגות מימונה ברחבי העיר. בין היתר, התאחר בילסקי בבית משפחת בוזגלו בשכונת קריית שרת וכן בחגיגות המימונה של משפחת בן הרוש.
גם סגנית ראש העיר וממלאת מקומו, עו"ד סימה פרי לא זנחה את המסורת הפוליטית וביקרה בחגיגות המימונה השונות. כך גם ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, עו"ד איתן גינזבורג שהסתובב בין המופלטות יחד עם חברת המועצה לשעבר ומנהלת חטיבת הביניים "אלון" בהווה, מתי בורושק.
"אני רוצה לאחל חג מימונה שמח לכל המשפחות הרענניות שפתחו את בתיהן כבכל שנה, ואירחו אותנו כמיטב המסורת", אמרה סגנית ראש העיר עו"ד פרי. "קיבלו אותנו עם שולחנות עמוסים במתוקים מעשי ידיהם, ומופלטות בחמאה ודבש שזרמו לשולחנות כמים. תרבחו ותסעדו".
חבר המועצה, חיים ברוידא שהגיע אף הוא לחגיגות המימונה המסורתית שנערכה בביתם של מימי ומרדכי וזאנה בשכונת קריית שרת, נהנה מהאווירה המוזיקה המסורתית והשולחנות שהיו עמוסים מכל טוב. "העיניים לא עומדות מול השפע והניחוחות", אמר ברוידא לנוכחים. "אני אצטרך לעשות מחר הרבה שעות ספורט כדי להסיר את אלפי הקלוריות".