שר החינוך, הרב רפי פרץ, הודיע אתמול (ראשון) על זכייתה של כלת פרס ישראל בתחום מפעל חיים - נעמי סטוצ'ינר, וברך אותה על זכייתה בפרס. ועדת הפרס התכנסה בראשותו של פרופסור משה בר אשר יו"ר הוועדה, כשלצדו החברים: השופטת נאוה בן אור, פרופסור שרה יפת, מרים פרץ נתן שרנסקי.
כלת פרס ישראל, נעמי סטוצ'ינרכלת פרס ישראל, נעמי סטוצ'ינר
כלת פרס ישראל, נעמי סטוצ'ינר
(צילום: יח"צ, איזי שפירא)
בנימוקיה ציינה הוועדה כי "פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תש"ף מוענק לגברת נעמי סטוצ'ינר על פעילותה החברתית מעוררת ההשראה למען שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית. גברת סטוצ'ינר שעלתה מדרום אפריקה עם בעלה והקימה בישראל את ביתה, מקדישה את חייה לעשייה חברתית. השיא של פעילותה, היה בהקמת 'בית איזי שפירא', המשפיע על חייהם של אלפי אזרחים מדי שנה. בית איזי שפירא הפך מכשיר לשינוי חברתי עבור אנשים עם מוגבלות והביא לשינוי מהותי בתפיסה החברתית, במדיניות הלאומית וביצירת שוויון הזדמנויות לאנשים אלה".
נעמי סטוצ’ינר (72), לבית שפירא, הנה יזמית חברתית עם ניסיון רחב בפיתוח שירותים חברתיים למגוון רחב של אוכלוסיות. מי שייסדה את בית איזי שפירא ברעננה מחזיקה ברזומה של 40 שנות פעילות ציבורית, בעיקר בשילוב אנשים וילדים עם מוגבלויות בחברה. היא ילידת יוהנסברג בדרום אפריקה עלתה לארץ ב-1970, ומאז לא מפסיקה לשרת הציבור. בעבר כבר הוכתרה כיקירת העיר רעננה אך כעת היא גם זוכה לפרס ישראל אל הארגון שהיא עומדת בראשו.
גם ראש העירייה חיים ברוידא בירך את סטוצינר ואמר: "נעמי יקרה, רעננה גאה בך ובמפעל החיים שהקמת - בית איזי שפירא".