"רק צל הזיכרון": רעננה תציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"א בשורת אירועים, ובמרכזם עצרת זיכרון שתתקיים בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום ד' 7.4.21, ברחבת "יד לבנים", בשעה 20:00. העצרת תתקיים במעמד ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, סגניו, חברי מועצת העיר ובכירי העירייה.
1 צפייה בגלריה
לכל איש יש שם
לכל איש יש שם
לכל איש יש שם
(צילומים: עמותת שם ונר)
קראו גם >>>
העצרת, תחת השם "רק צל הזיכרון", תתקיים בסימן 60 שנה למשפט אייכמן, שהיווה נקודת מפנה בדרכי ההתמודדות והנצחת זיכרון השואה בציבור הישראלי, כאירוע ההיסטורי שעיצב יותר מכל את דמותה של מדינת ישראל.
תכנית העצרת תכלול הדלקת אבוקת הזיכרון על ידי יעקב אלטמרק, ניצול שואה תושב העיר, הנחיה – שירה קצנלנבוגן, קטעי קריאה -אוהד שחר, שירה – אלה תדמור חזן – משה פישל נגינה תלמידי מרכז המוסיקה רעננה. בעצרת יודלקו על ידי בני הנוער בעיר, כ- 1,000 נרות נשמה הנושאים שמותיהם של קורבנות השואה, בני משפחה של תושבי רעננה.
לנוחות התושבים, תשודר העצרת בשידור חי מהיוטיוב והפייסבוק העירוני. העצרת תתקיים בהתאם להנחיות הבריאות. ההשתתפות בהצגת תעודת מתחסן/תו ירוק בלבד, ברישום מוקדם במוקד קול טיקט. מספר המקומות מוגבל.
טקס "לכל איש יש שם" – הקראת שמותיהם של הנספים בשואה, יתקיים ביום ה' 8.4.21, בשעות 11:00- 12:30, במבואת הכניסה לבית "יד לבנים". הטקס יתקיים במעמד ראש העיר, רעננה, חיים ברוידא, ובמהלכו יוקראו שמות הנספים בשואה על ידי המשתתפים, בהם חברי מועצת הנוער העירונית ותושבי העיר. כן יוזמנו המשתתפים למלא דפי עדות במקום. האירוע יתקיים בהתאם לכללי התו הסגול.

נוער רעננה מדליק נר לזכר הנספים בשואה

שמות הנספים יודפסו על נרות נשמה ויודלקו על ידי בני נוער בטקס העירוני ליום השואה והגבורה
עיריית רעננה יוצאת בפרויקט ייחודי לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בהובלת אגף תרבות, נוער ופנאי, שמטרתו להנציח את זכר הנספים על ידי בני הנוער בעיר. במסגרת הפרויקט נקראים תושבי העיר לרשום את שמות בני משפחותיהם שנספו בשואה בעמוד מיוחד שהוקם באתר העירייה, השמות יודפסו על נרות נשמה ויודלקו על ידי בני הנוער בטקס העירוני לזיכרון השואה והגבורה, שיתקיים בכ"ה בניסן תשפ"א, 7.4.2021 ברחבת יד לבנים. מעמד הדלקת הנרות יועבר בשידור חי ביוטיוב ובעמוד הפייסבוק העירוני ביום הטקס.
כמו כן, לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום ג' 6.4.21, בשעה 20:00. תתקיים בעיר הרצאתו של ירין קימור, "הנוקמים בנאצים", אודות 1500 נאצים שחוסלו על ידי קבוצת נוקמים, יחידים והמוסד. בהרצאה, יציג קימור, חושף הפרשה, את המעשים, המשתתפים, הדילמות המוסריות, הטעויות וזהות המחוסלים. ההרצאה פתוחה לציבור הרחב, ותתקיים בזום. לקבלת הקישור לזום לנייד, ניתן לפנות למוקד קול טיקט, או לטלפון - 09-7610380.
במהלך יום הזיכרון, כמו כן צפויים להתקיים בעיר אירועים ומפגשים עם שורדי השואה. מתחם הצעירים יארח ערב זיכרון בסלון, שיתקיים בזום, ובמרכזו עדותו של שורד השואה דב פלד. המפגש יתקיים בערב יום הזיכרון, יום ד' 7.4.21, בשעה 19:00, ובו יגולל פלד את סיפור משפחתו בשואה, שנספתה כולה, למעט דב ואחותו הגדולה. פרטים ולינק להשתתפות יישלח בקבוצת הוואטס אפ של מתחם הצעירים.
כן יתקיימו מפגשי "זיכרון בסלון" עם שורדי שואה ובני הדור השני, בבתי התושבים ובתנועת הנוער, ומפגשי בני נוער עם שורדי שואה בבתי ספר בעיר בשיתוף מערכת החינוך.