פריסת הדפיברילטורים החכמים ברחבי העיר החלה: לפני כשלושה חודשים תלמיד תיכון, רועי קאופמן, הציל נהג שעבר דום לב באמצע נסיעה ברחוב אחוזה ברעננה, בעקבות מכשיר החייאה שהוצב בקרבת מקום. בשל כך, החליטה עיריית רעננה להציב ערכות החייאה במוקדים שונים ברחבי העיר.
2 צפייה בגלריה
רועי קאופמן ומתנדב מד"א יוסי אזולאי בזירת האירוע
רועי קאופמן ומתנדב מד"א יוסי אזולאי בזירת האירוע
רועי קאופמן ומתנדב מד"א יוסי אזולאי בזירת האירוע
(צילומים: דורון בכר)
קראו גם >>>
קאופמן, הלומד במגמת רפואה בתיכון ומתנדב מזה כשלוש שנים במד"א, היה בדרך לביתו מרעננה לכפר סבא ונחשף להתכנסות של אנשים באמצע הכביש: "ראיתי פתאום המולה מסביב לאדם ששכוב על הכביש", מספר קאופמן, "הבנתי לאחר מכן שמדובר בנהג רכב שבאמצע נסיעה קיבל אירוע לבבי והחלו לנסות ולבצע בו החייאה. ניגשתי למקום ונכנסתי לפעולה כמו שאומרים".
מי שנכח באותה שעה במקום היה גם דורון בכר, מקדם התנדבות בכיר בעיריית רעננה, שתיאר את מה שאירע: "בדרכי הביתה ברחוב אחוזה מול העירייה, נתקעתי מאחורי אוטובוס מטרופולין שעמד ללא תזוזה. עקפתי אותו ואז ראיתי נהג האוטובוס רוכן על הרכב שלפניו. חשבתי שמדובר בתאונה קלה, תוך כדי עקיפה, נהג האוטובוס צעק לי לעזרה. הסתבר שנהג הרכב קיבל דום לב ועבד מבקש ממני להוציא אותו ממושב הנהג ולהשכיבו על הכביש. תוך כדי דיבור עם מד"א, הנהג מיד התחיל בהחייאה ונתן לי את הטלפון שאמשיך לדבר עם מד"א.
"במד"א ביקשו ממני את המיקום ושאלו אם יש דיפיברילטור (ערכת החייאה) באזור, אמרתי להם שאני מול העירייה, והם ביקשו שאביא משם את הערכה, רצתי לעירייה ושלפתי את ערכת ההחייאה ורצתי חזרה לרכב. אבל לא ידעתי איך מפעילים אותו ואז פתאום הגיע נער מקסים, באמת אין לי מילים, בשם רועי קאופמן בן 18 שהיה באזור והציג את עצמו כמתנדב מד"א כבר שלוש שנים. רועי חטף את המכשיר ויחד עם מתנדב נוסף של מד"א, יוסי אזולאי, שהיה במקום, החלו לבצע בו החייאה והחזירו לו את הדופק. אבל המיומנות והשקט של רועי, קור הרוח, זה פשוט נפלא שיש לנו נוער כזה".
2 צפייה בגלריה
מכשיר הדיפיבילרטור
מכשיר הדיפיבילרטור
מכשיר הדיפיבילרטור
(צילום: עיריית רעננה)
כידוע, דפיברילטור הינו מכשיר החייאה העשוי להציל חיים בעת אירוע חירום לבבי, וכמו שבדיוק הזכרנו, הוא עובד.
עיריית רעננה באמצעות אגף בינוי רכש ולוגיסטיקה ואגף הביטחון, החלה הבוקר (הראשון) בהצבה של דפיברילטורים במיקומים נגישים 24/7 בצמוד למבני הציבור ברחבי העיר.
להלן כל המיקומים בהם אפשר למצוא אותם >>
* בכניסה למטווח העירוני.
* בכניסה לאשכול פיס.
* בכניסה לתיכון אוסטרובסקי.
* בכניסה למרכז הצעירים.
* ספורטק שלונסקי.
* גינת אורי גורדון.
* המשכן לאומנויות.
* ספורטק נווה זמר.
* מול פינת החי בפארק רעננה.
* מול הגלריה באגם.
* בית הנוער.
* בכניסה לאולם הספורט קריית שרת.
* במתקני מפעל הפיס ברחוב אחוזה - מרחוב מכבי ועד הגדוד העברי.