כשנועם ויגלמן בן העשר מכוכב יאיר השתעמם בסגר הראשון, הוא לא צלל לסבבים בלתי נגמרים של משחקי מחשב, ולא בהה ללא הפסקה במסך הטלוויזיה. במקום זה, הוא התחיל להכין מלבי משובח למשפחה ולחברים. כשהם התלהבו והביעו נכונות לשלם והזמינו עוד ועוד, הוא החליט שהוא תורם את הכסף לטובת ילדים מיוחדים.
נועם זיגלמן. "רוצה לתרום לעמותות נוספות"נועם זיגלמן. "רוצה לתרום לעמותות נוספות"
נועם זיגלמן. "רוצה לתרום לעמותות נוספות"
(צילום: פרטי)
קראו גם >>
"זה היה מאוד פשוט", אומרת אמו, אביב, "יש לו אח על הספקטרום האוטיסטי ורגישות גדולה מאוד לילדים האלו". כשנועם יצר קשר עם עמותת שלווה כדי לתרום את הכסף, הם קצת הופתעו לשמוע את קולו הילדותי המבקש לתרום ויצרו קשר עם ההורים לוודא שלא מדובר בבדיחה.
אבל מאז ועד היום, כבר חצי שנה עסק המלבי של נועם הצעיר ממשיך לפעול והוא ממשיך ותורם את הרווחים לעמותה. לדברי אמו, נועם שאינו ילד טיפוסי, ובעל ידי זהב שאוהב לעסוק בנגרות, גננות ובישול לא ממש זקוק לכסף בעצמו. בכסף שהוא מרוויח הוא רוכש מצרכים נוספים ואת השאר תורם. "עכשיו הוא מחפש עמותות נוספות לתרום להן", מספרת האם, הוא מאוד נהנה מזה, ואוהב לעשות לאנשים טוב".
"יש לו רגישות מיוחדת לילדים מיוחדים""יש לו רגישות מיוחדת לילדים מיוחדים"
"יש לו רגישות מיוחדת לילדים מיוחדים"
(צילום: פרטי)
בארגון 'שלוה' התרגשו מאוד מהמחווה של נועם והתפעלו מהיוזמה. "הבגרות של נועם מדהימה ומעוררת השראה. היכולת שלו לחבר בין עולם המוגבלויות לקהילה וליזמות, ולקדם את ערכי השילוב והנתינה מדהימים", נמסר מהנהלת העמותה והוסיפו "ילדי שלוה התרגשו מאוד ושמחו לראות את נועם בסרטון ומעבר לתרומה המדהימה שלו, הם כבר לא יכולים לחכות לטעום את המלבי שלו.
"מיד לאחר הסגר נועם מוזמן עם גיא ושאר אחיו לסיור במרכז שלוה בירושלים ומפגש עם הילדים, שיחכו לו וכמובן למלבי שלו".
הסיפור נמסר על ידי "הישראלים היפים - הסיפורים שירגשו אתכם".