בית כנסת בגינה הקהילתית: עיריית רעננה הקצתה בוועדת ההקצאות האחרונה הקמת מרכז לקהילה הקונסרבטיבית בעיר, שתשמש בין היתר גם כבית כנסת, ברחוב מכבי בעיר היכן שממוקם כיום גן מכבי המשמש כגינה קהילתית.
במקום גינה קהילתית בית כנסתבמקום גינה קהילתית בית כנסת
במקום גינה קהילתית בית כנסת
(צילום: פרטי)
תושבים מהאזור מתנגדים בתוקף להקמת בית הכנסת ומתכוונים לפתוח בעצומה ובמחאה נגד הכוונה להפקיע שטח זה לטובת הקמתו.
"מדובר בריאה ירוקה בלב אזור של בניה צפופה שתהפוך את חיינו לסיוט", אמרו תושבים, "מדובר במרכז גדול שהינו בית לקהילה הקונסרבטיבית שכידוע מגיעים ברכבים גם ביום השבת למרכז, במקום שכידוע סובל מזה שנים ממצוקת חניה גוברת. בכל רעננה לא מצאו מרכז הולם אלא דווקא על חשבון ילדינו שמשחקים בגינה הקהילתית? מישהו נפל על הראש".
מעבר להתנגדות על רקע זה, נוספה גם התנגדות מצד תושבים אחרים ברחוב מכבי וברחובות המקבילים על רקע דתי: "מדובר באזור של הקהילה האורתודוקסית ברעננה", אמרו השכנים, "זהו אזור שרבים מתושביו הם אנשים דתיים אורתודוכסים, שאינם נוסעים בשבת, ומקיימים חיי קהילה תוססים. בתי כנסת שלנו באזור פועלים שנים במבנים ארעיים ובשביל הקהילה הקונסרבטיבית מצאו בקלילות מגרש בדיוק בלב האזור של הדתיים?".
בכוונת תושבי האזור להתנגד להקצאה זו תוך נקיטת מספר צעדי מחאה, עליהם יעדכנו בקרוב.
מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בית הכנסת אינו צפוי לקום על שטח הגינה הקהילתית אלא על שטח מבנה שקיים כבר היום במקום. העירייה תדאג להמשיך את פעילותה של הגינה הקהילתית ותמצא את המיקום המיטבי לעשות זאת".
פרסום ראשוני: 08:15 , 24.02.20