הורים לילדי גן חצוצרה בשכונת נווה זמר ברעננה מתלוננים על תחלופה גבוהה של אנשי צוות. לדבריהם, מאז תחילת השנה התחלפו בגן 35 גננות וסייעות משלימות, לצד הצוות הקבוע.
1 צפייה בגלריה
גן חצוצרה. רק השומר קבוע
גן חצוצרה. רק השומר קבוע
גן חצוצרה. רק השומר קבוע
(צילום: פרטי)
קראו גם >>>
"כמעט בכל ערב אנחנו מקבלים הודעה מהגננת: 'הצוות מחר הוא...' בצירוף שלושה שמות חדשים", מספרת אחת האימהות, "לא פעם התבקשנו להוציא את הילדים בצהריים כי לא היו מחליפות לצוות שנעדר. היו מקרים שהביאו גננת מחליפה המתגוררת רחוק ואחרי יום-יומיים היא עזבה, או גננת שאינה דוברת עברית, שלא לדבר על גננת שצרחה על הילדים ודרשנו לסלק אותה, או סייעת מוסלמית שיצאה לחופשת חג הקורבן ואף אחד לא נערך מראש למצוא לה מחליפה".
האם מוסיפה: "איך הגיוני שילדים בני 4 לא ידעו מי יקבל את פניהם בכל בוקר בגן? הדמות היציבה ביותר בגן הזה היא משה השומר".
ועוד דיווחו ההורים לעירייה: "היום מחצית מההורים לא שלחו את ילדיהם לגן מחשש שאין מי שישמור עליהם כמו שצריך. את א' הילדים מכירים רק 3 ימים ואת שני אנשי הצוות האחרים הם לא פגשו מעולם...המצב משפיע ופוגע בילדינו מבחינה רגשית ומסכן אותם מבחינה פיזית".
מהעירייה נמסר: "גני הילדים בעיר מאוישים בצוותי חינוך מקצועיים ומסורים. מטבע הדברים, ובשנת קורונה בפרט, ייתכנו מקרים נקודתיים של חיסורים או תחלופת כוח אדם. אנו פועלים במלוא המאמצים והמשאבים, ומתוך שקיפות ודיאלוג עם ההורים, לגיוס כוח אדם איכותי וקבוע לגנים ככלל, וכחלק מההיערכות לקראת שנת הלימודים הבאה".