ביום שישי האחרון הפותח את חודש ההוקרה הבין לאומי לאנשים עם מוגבלויות, נחנכה במעמד ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, דירה מונגשת לדוגמא של חברת "נגיש" במיתחם "עמל בשרון" ברעננה.
1 צפייה בגלריה
חנוכת הדירה הנגישה
חנוכת הדירה הנגישה
חנוכת הדירה הנגישה
(צילום: אלי דסה)
קראו גם >>>
הדירה לדוגמא של חברת "נגיש" שנחנכה ברעננה כוללת את כל השירותים הדרושים לאנשים עם מוגבלות, כולל כניסות מורחבות, מקלחות ושירותים מותאמים, ושאר אביזרי הבית בצורה נוחה למשתמשים בהם.
בטקס השתתפו גם מנכ"לית קבוצת "עמל ומעבר", דליה קורקין, יו"ר ארגון למענכם, הרב יוסי ערבליך, הפסיכולוג הראשי של "עמל ומעבר", ד"ר שי חן גל, מנכ"ל חברת נגיש, רז קורקין והרב צבי לאו, הרב הראשי של ארגון למענכם, שגם קבע את המזוזה במקום.
"המקום הזה מרגש אותי במיוחד", אמר ראש העיר בדברי ברכתו. טיפלתי כאן שבע שנים בהתנדבות בתושב העיר, דני סטולר, וגם חמותי שהתה כאן תקופה קצרה", הוסיף. "אני רואה חשיבות עצומה בנגישות ובעבודת הקודש שהחברה הזו עושה. גם אני ברעננה, הנגשתי מייד בתחילת הקדנציה את כל המדרכות והמקומות הציבוריים וגם פעלתי בכנסת להוזלת המיכשור המשמש את האנשים האלו".
גם הרב צבי לאו שיבח את עבודת נגיש ואמר שבנוסף לראשי התיבות בסביבון "נס גדול היה פה, ישנו גם הפירוש של ראשי התיבות של "נגיש", "נס גדול יהיה שוב". ד"ר שי חן גל ציין כי 30 אלף עובדי קבוצת "עמל ומעבר", משמשים כל אחד בתחומו אור קטן, וביחד הם מפיצים אור גדול. מנכ"ל חבת נגיש, רז קורקין, הוסיף שהחברה תשמח לשתף פעולה עם עיריית רעננה, המצטיינת בנושא, לפעילות משותפת למען האנשים עם המוגבליות.