הורים לילדים בגני יול"א (יום לימודים ארוך) "רותם" ו"אדמונית" בשכונת לב הפארק ברעננה טוענים שתחלופה גבוהה של הגננות בצהרונים פוגעת בילדיהם.
רעננה: ילד שאיחר לגן לא הורשה לקבל ארוחה רעננה: גן חדש לילדים הסובלים מאלרגיות
לדברי הורים בגן "רותם", המצב הגיע עד כדי כך שהגן, על 30 ילדיו, התנהל לא אחת רק עם סייעת, בהיעדרה של גננת. השבוע, למשל, בחופשת שבועות, כשהגן אמור היה לפעול במהלך כל שעות היום במתכונת של קייטנה, הגננת הגיעה רק בצהריים. כך, לדבריהם, היה גם בחופשות הקודמות - בפסח ובל"ג בעומר. "כשאני מגיעה בבוקר לגן ורואה רק את הסייעת, אני לא שקטה", אומרת שרון ארבל, אם לילד בגן. "סייעת אחת, טובה ככל שתהיה, לא יכולה להחזיק גן שלם".
"מאז חודש אפריל, לאחר שהגננת הקבועה בצהרון עברה לגור בבאר שבע ועזבה בהתראה של חודש, אין גננת מחליפה קבועה", מוסיפה נילי גירון, אם לילדה בגן. "מאז שהגיעה הגננת החדשה, הובטח לנו יותר מפעם אחת שהיא תהיה הגננת הקבועה עד סוף אוגוסט, אבל היא אמרה לנו שבמהלך יולי-אוגוסט היא תעבוד רק מהצהריים, ובהמשך נמסר לנו מהעירייה שבבוקר תעבוד גננת אחרת".
לטענת ארבל, "השינויים הללו מקשים על הילדים. הם מבולבלים, בקושי זוכרים את שם הגננת, והגננות עצמן לא מכירות את הילדים, את הצרכים והקשיים שלהם. זו בעיה קשה שהילדים נשארים עם דמות לא מוכרת להם".
לדבריה, המצב חמור אף יותר, כיוון שבשל המחסור בכוח אדם מקצועי לא מצליחים להפעיל בגנים את תוכניות ההעשרה.
א', אב לילדה בגן "רותם", מודאג אף הוא. "העובדה שאין גננת קבועה זו תוצאה של אוזלת ידה של העירייה. צריך להשקיע במציאת פתרון קבוע ולא זמני".
בגן "אדמונית" הסמוך, מספרים ההורים, התחלפו במהלך השנה שלוש גננות, שתיים יצאו לחופשת לידה והשלישית הודיעה על עזיבתה בסוף החודש, כך שבחודשי הקיץ תגיע לגן גננת רביעית. לטענת גירון, אף שנציגי ההורים משני הגנים נפגשו פעמים אחדות עם מנהלת מחלקת גני ילדים בעירייה, הגר הוט-טלר, ועם מנהלת גני היול"א, נורית אלקנה, "התשובות שקיבלנו היו מעורפלות במקרה הטוב ולא אמינות במקרה הגרוע. בעירייה מורחים אותנו. גובים מאיתנו כ-1,200 שקל בחודש עבור יול"א, אך את השירות הבסיסי אנו לא מקבלים".
לטענת ההורים, למרות בקשותיהם, הם לא הצליחו להיפגש עם מנהלת אגף החינוך בעירייה, נורית דנינו.
מעיריית רעננה נמסר: "לעיתים יש תחלופה של גננות. מינהל החינוך מטפל בכל מקרה במסירות וביעילות, וכך נעשה גם במקרה הזה. נכון לעכשיו, בגן שתי גננות - בוקר וצהריים. מינהל החינוך ממשיך לעקוב אחרי הנושא ועומד לרשות ההורים בכל עת".