דלת נעולה | צילום אילוסטרציה: Pixabayדלת נעולה | צילום אילוסטרציה: Pixabay
דלת נעולה | צילום אילוסטרציה: Pixabay
(דלת נעולה | צילום אילוסטרציה: Pixabay)
מספר הורים לתלמידים בבית ספר יסודי ברעננה, טוענים כי מורה מחליפה בבית הספר נעלה אתמול (ראשון) את התלמידים בכיתה. המורה דרשה מהילדים לסדר ולנקות את הכיתה ואמרה כי לא תפתח את הדלת עד שלא יעשו כן. אלא שלטענת ההורים, הפעולה הבהילה מספר ילדים שנלחצו ופרצו בבכי.
אחת האמהות (49), סיפרה: "מספר ילדים עשו בלאגן, גזרו דפים על הרצפה ולא הסכימו לאסוף. באותו רגע המורה החליטה לנעול את הכיתה. אחת הילדות טענה שהיא לא מצליחה לנשום טוב והתחילה להילחץ ולבכות, גם הבת שלי התחילה לבכות ונלחצה מאוד מהמצב. היו לא מעט הורים בקבוצת הווטסאפ הכיתתית שהתלוננו שהילדים שלהם חזרו בוכים. זה מאוד מכעיס אותי וזו לא צורה לחנך ילדים. זו לא דרך להסביר ולהגיע להבנות. זו סוג של התנהגות כוחנית. לא נועלים ילדים בכיתה, זה לא נשמע לי הגיוני. אם היה מקרה חירום בכיתה, זה לא היה בטיחותי בכלל".
דודה של אותה תלמידה, שפרסמה פוסט אודות המקרה בקבוצת "פורום תושבים רעננה" ומאוחר יותר הסירה אותו, הוסיפה: "האחיינית שלי היא ילדה מאוד שקטה. ברור לי שהיא התקשתה לנשום כתגובה ללחץ ולא כי היה חסר אוויר. זה לא מתפקידי לעשות ראיונות עבודה למורים, אבל מכאן ועד לנעול כיתה - זה משהו שלא עושים, זה יוצר חרדות לילדים. זה לא במקום ולא לעניין".
אם נוספת הציגה זווית מעט שונה למקרה: "המורה התעקשה שאף אחד לא ייצא מהכיתה עד שהתלמידים יסדרו אותה. היא לא עיכבה אותם מעבר לזמני השיעור ובצלצול כל הילדים יצאו מהכיתה...בכל מקרה לבית הספר יש הנהלה שיודעת על המקרה כבר מהשעה שהוא קרה. אנחנו ההורים סומכים עליה שתטפל בנושא, לכן פנינו כבר אתמול בצהריים להנהלה שתברר את זה".
גורמים בבית הספר סיפרו כי מדובר היה באירוע שקרה ב-10 הדקות האחרונות של השיעור - זמן בו מסדרים את הכיתה. מתוך כך הכיתה הייתה נעולה לא יותר משתי דקות. "לאחר בירור מול כל הכיתה מדובר בלא יותר מכמה בנות שבכו ולקחו את המקרה באופן קשה מהרגיל".
מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "התקבלה פנייה בנושא והמקרה ייבדק בצורה יסודית על ידי צוותי החינוך".
ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר במורה מ"מ ששהתה עם תלמידים בכיתה ולקראת סוף השיעור ביקשה מהילדים לאסוף את הניירות שהתפזרו על הרצפה ולוודא שהכיתה תישאר נקייה. יודגש כי המורה שהתה כל העת עם התלמידים בכיתה, תוך שהיא מפצירה בהם לאסוף את הניירות. בשום שלב לא הייתה בכיתה היסטריה, בכי או סימני חרדה או מצוקה מצד מי מהתלמידים".