"השארת לנו מורשת של ערכים". קמיל ז"ל | צילום:  באדיבות המשפחה"השארת לנו מורשת של ערכים". קמיל ז"ל | צילום:  באדיבות המשפחה
"השארת לנו מורשת של ערכים". קמיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
("השארת לנו מורשת של ערכים". קמיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה)
היום (שני) בשעה 12:30 התכנסו מאות תושבים, חברים וקרובי משפחה בבית העלמין כפר נחמן ברעננה על מנת ללוות את קמיל שטוקפיש בת ה-22 שנהרגה בבוליביה, בדרכה האחרונה. לצד צלילי השיר Videotape של להקת Radiohead, כאבו הנוכחים את לכתה הטראגי של קמיל ז"ל וספדו לה.
"לנו תישאר תמיד קמילי הצוחקת, הנחושה ללא רתיעה, מלאת אהבה לאחיה תום וטל, לחבריה ולמשפחתה הקרובה", ספד לה אביה דורון. "כאשר החליטה לבצע דבר מה, קטן ובעיקר גדול, לא עמד דבר שעצר בעדה. בנחישות ובהרבה התמדה, ברכות ובהרבה צחוקים.
"בצבא לא ויתרה על דבר והגיעה ליחידות הקרביות ביותר, בנים ובנות יחד, ללא חת ומורא. בטיול המדהים שהחל בקנדה במחנה קיץ בלב הטבע המלא באגמים ובנהרות, שייטה עם הילדים בקנו כאילו נולדה במרחבים הפראיים. בפרו הגיעה להתנדב ולעבוד עם ילדים חסרי כל... לכל הטיולים המרהיבים חיבקה את העולם עם זרועות מונפות לשמיים ורגלים נטועות לאדמה. וכך אנחנו קיבלנו מתנה מדהימה, אשר הסתיימה באיבחה אחת, ללא כל הכנה".
"אני לא באמת יכולה להספיד אותך היום, כי אני לא יודעת איך זה לסגור את היום בלי להגיד לילה טוב, או איך לישון מבלי לדמיין אותך מטיילת בעולמות רחוקים”, ספדה האם מילי. "כמה חיכיתי שתחזרי, והנה את, חזרת אלינו עטופה בהילת חייך, פורשת כנפיים מפוארות כל כך, כל כך רחוק וכל כך מוקדם... ירדת מההר ההוא כלוחמת, לביאה, כך אמרו חברייך. אך אולי רק לעכשיו, קחי לך עוד רגע של מנוחה. ורק כשתהיי מוכנה, כולי וכולנו מחכים לך לגלגול שובך החדש. והפעם, רק הפעם, שובי רק עבורך, כי עבורנו כבר היית הכל. יפה שלי, ילדה של אהבה, לעולם לעד ולנצח נצחים, אשמע את קולך ואת כל כולך בכל כולי שלי".
קמיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחהקמיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
קמיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה
(קמיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה)
דודתה רוית ספדה לה: "במקום לקבל את פנייך באולם החוזרים בנתב"ג, אוחזים בלונים ונרגשים, חיכינו לך על המסלול, שם, הורידו אותך בארון מכבש המטוס. קופסא גדולה, חומה, מנויילנת היטב. בחלומותיי הכי מסוייטים לא דמיינתי כזו תמונה. אחותי הקטנה-גדולה, השארת לנו מורשת ערכים: חשיבות המשפחה והחברים, התמדה ונחישות, אומץ וגבורה בכל מישורי החיים, אהבה אינסופית ונתינה לאחרים. את כל אלו אני מבטיחה לך, נטפח ונמשיך".