לאחרונה החליט משרד הבריאות להחריף את המאבק למען חיסונים, כולל הפעלת סמכויות השמורות למקרים חריגים בהם "פגיעה בבריאות הציבור", זאת עקב התנגדותם של השמונה למתן חיסונים.
צילום: מדירוז רעננהצילום: מדירוז רעננה
צילום: מדירוז רעננה
(צילום: מדירוז רעננה)
בין שמונת הרופאים שזומנו גם רופא הילדים וההומאופת הרענני ד"ר חיים רוזנטל, ושותפתו למרפאה להומיאופתיה וריפוי טבעי ברעננה, ד"ר ניקול אזרחי.
"במסגרת פעילותך כרופא הינך מציע המלצות המנוגדות לתדריך החיסונים ואף דחיית חיסונים", כתב עו"ד אייל חקו, יו"ר משותף של הוועדה למניעת הטעיית הציבור לרוזנטל, "ייעוץ זה מנוגד להנחיות המקצועיות בישראל ובעולם ועלול לגרום להימנעות מחיסון ילדים ומבוגרים וכפועל יוצא אף לסכנם את סביבתם. קיים חשש כי, בפעילותך, וכן המידע המופץ על ידך המעודד שלא לחסן מבוגרים וילדים, יש משום הטעיית הציבור ואף פגיעה בבריאותו".
ציד מכשפות
ד"ר רוזנטל נחשב לאחד הרופאים המוערכים ברעננה והמרפאה שלו, מדירוז, המרכז להומאופתיה וריפוי טבעי ברחוב שביל הזהב ברעננה עמוסה בפציינטים. השבוע הוא מסר ל"מיינט רעננה": "לדעתי, ואותה אומרתי כבר בשימוע, מדובר בסוג של השתקת דעות, מעין ציד מכשפות, שאני לא חושב שיש לו מקום".
צילום: מדירוז רעננהצילום: מדירוז רעננה
צילום: מדירוז רעננה
(צילום: מדירוז רעננה)
כבר היית בשימוע?
"כן. הייתי השבוע יחד עם עורך דיני ושם עניתי לכל השאלות. היה דיון ענייני. הם מסרו את עמדתם, ואני אמרתי את עמדתי".
הם הזהירו אותך?
"הם מסרו את עמדתם והיא ידועה שהם מתנגדים לכך שאמליץ במקרים מסויימים לא להתחסן, ושלא אפיץ בפומבי דעות אלו, אך אני עניתי להם את מה שאני חושב. הם הבהירו בכמה דרכים שהם הריבון, ושעליי ועל שאר הרופאים לנהוג לפי מה שהם מחליטים".
מה הייתה המסקנה?
"לא יודע. הם צריכים לתת תשובה. על פי הבנתי לא כל הרופאים שזומנו היו כבר בשימוע, אלא רק חלק והניתר שזומנו יגיעו בימים הקרובים. אני מניח שאחרי שידונו עם כולם הם יגבשו המלצות ויעדכנו אותנו".
הם יכולים לשלול לך את הרישיון.
"כן. זה בסמכותם. אבל אני מניח שהם יעמידו בפנינו את האופציה ואת הבחירה בין להמשיך בהפצת דעותינו והמלצותינו לבין שלילת רישיון".
מה תעשה במקרה זה?
"אני לא מתכוון להלחם ולהיות דון קישוט. לא יודע, הם ייצטרכו נימוקים טובים כדי להשתמש באופציה הזו, שאותה הם יעבירו אלינו. עורך דיני יקרא את המסקנה שלהם וימליץ לי מה לעשות. אם הנימוקים לא יהיו כבדים ייתכן ונגיש עתירה משפטית, ואם הם יקבעו חד משמעית, בנימוקים משפטיים כבדי משקל, שאכן זו סמכותם הריבונית להשתיק דעות למען שמירה על הגנת הציבור, דבר שאני חושב שהוא כמובן לא נכון, אני לא מתכוון להלחם".
עוד זומנו לשימוע רופאת הילדים וההומאופתית ד"ר נועה תור פרנקל, רופאת המשפחה וההומאופתית ד"ר ליאורה אוריאל, רופא הילדים ד"ר יפתח ברוזה, רופא הילדים ד"ר אמיר אניספלד, הרופא וההומאופת ד"ר בועז רון, וכן ד"ר גיל יוסף שחר, הרופא והבעלים של "המרכז לרפואת הרמב"ם". אחד מהשמונה העביר בתגובה למכתב הזימון התחייבות שלא יפיץ דעות נגד חיסונים.
לקריאה במאמריו של ד"ר רוזנטל נגד חיסונים הקליקו כאן