קורס חקלאות חדש בן 8 מפגשים בעלות כוללת של 200 שקל, יוצא לדרך במועצה האיזורית דרום השרון. הקורס, שייתקיים בבית המועצה של דרום השרון מבקש להכניס חקלאים חדשים באיזור דרום השרון, לנוכח מיעוט החקלאים במועצה.
"כרגע ממוצע הגילים בחקלאות עומד על 60 בממוצע ומעלה", אומר אורי וייס שיזם את הקורס בתיאום עם ראש מועצת דרום השרון, אושרת גני גונן, ומוכר לנו ממבוך התירס בדרום הוד השרון. "אנחנו רוצים לעודד את הצעירים להכנס לענף. הרעיון שלנו בדרום השרון, הוא להחיות את החקלאות במועצה החקלאית. זה לא הגיוני שאנחנו מועצה חקלאית אבל אין לנו חקלאים", הוא מוסיף.
ויייס מדגיש כי "לא מדובר על החקלאות הישנה, שאינה ממש רווחית. אנחנו בעצם רוצים להביא רעיונות חדשים לחקלאים צעירים במועצה. זאת אומרת גם לחקלאים קיימים, אבל גם להביא חקלאים חדשים".
הצעירים לחקלאות | צילום אילוסטרציה: Pixabayהצעירים לחקלאות | צילום אילוסטרציה: Pixabay
הצעירים לחקלאות | צילום אילוסטרציה: Pixabay
(הצעירים לחקלאות | צילום אילוסטרציה: Pixabay)
מה בדיוק הולך לקרות ב-8 המפגשים האלה?
"במסגרת הקורס אנחנו חושפים אותם לרעיונות חדשים. כמו חקלאות תיירותית, כלכלה ושיווק למיזמים חקלאות, שוק איכרים, חוות חגבים ועוד".
ומישהו שאין לו ידע, יש לו מה לחפש בקורס הזה?
"דווקא כן. כי זה יכול לגרות את המוח. משם אנחנו מכווינים את הבאים לאן ללכת. איך לפנות למשרד החקלאות לתחום שאותו הם מבקשים לפתח. למדריך המתאים. אנחנו יודעים לעשות את הקישורים מאוד טוב. המטרה שלנו ללוות אותם".
מה כבר אפשר ללמוד ב-8 מפגשים?
"אמנם לא לומדים ברמה של אקדמיה, אבל כן לומדים את המגמות ולפתוח את הראש לדברים חדשים. הם צריכים לבוא עם הבנה בסיסית. אבל ההרצאות גם מותאמות לקהל שלא בא מהתחום של חקלאות. הולך להיות קהל מאוד מגוון, כאלה שמכירים וכאלה שלא".
ולמי זה מיועד בדיוק?
"הרעיון שלנו זה למצוא את היזמים הצעירים, שיש להורים שלו איזו אדמה חקלאית בדרום השרון, או לחילופין אנשים צעירים שמעוניינים להיכנס לתחום ואין להם אדמה לטפח. במקרה כזה אנחנו נדאג לקשר אותם עם אנשים שיש להם אדמה כזו, והם יוכלו ליצור מיזמים כאלו בתחום המועצה".
רגע וגם רעננים, הוד השרונים וכפר סבאים בתמונה, או שאלו רק דרום השרונים?
"כן, לגמרי. שיירשמו ויבואו בכיף. יש לנו 30 מקומות שמורים לדרום השרון, ו-20 שפתוחים לקהל הרחב".
הקורס יתקיים בימי שלישי בין השעות 20:00-18:00, שברובם יתקיימו בקריית המועצה האיזורית דרום השרון. ליצירת קשר לגבי הקורס בכתובת המייל mirit@dsharon.org.il או בטלפון 039000542.