בג"ץ דחה את הבקשה לצו ביניים של המועצה האזורית דרום השרון לביטול מינוי ועדת הגבולות לשינוי גבולות רעננה עם הרשויות או המושבים הגובלים עמה, ביניהן בצרה, בני ציון וגבעת חן.
צילום: אתר המושבצילום: אתר המושב
צילום: אתר המושב
(צילום: אתר המושב)
השופט נעם סולברג קבע כי המדינה תגיש את עמדתה בעתירה עד יום הבחירות, 9 באפריל.
כזכור, לפני כ-3 שנים הוקמו חמש ועדות גאוגרפיות לשינוי גבולות וחלוקת הכנסות על-ידי משרד הפנים הוועדות הגאוגרפיות בוחנות סוגיות כגון שינוי גבולות מוניציפליים בין רשויות מקומיות גובלות, לצד חלוקת הכנסות שיווניות ביניהן.
בעתירה שהוגשה לבג"צ לפני שבוע טענה המועצה האזורית דרום השרון, יחד עם עוד שלוש מועצות אזוריות ברחבי הארץ, להפסי את עבודת הגבולות בתקופה זו, כי עולה חשש כי למכלול השיקולים יתווספו שיקולים פוליטיים המתעצמים בתקופת בחירות.
כאמור, עתירתן נדחה, ועבודת ועדת הגבולות נמשכת במרץ, לקראת איחוד אפשרי בין רעננה לבין הישובים הגובלים עמה.
משרד הפנים מסר בתגובה: "הוועדות הגאוגרפיות, שהן ועדות מקצועיות, ימשיכו בפעולתן על-מנת להשלים כנדרש ולבחון את החלופות ואת השאלות הנדרשות לבחינתן, וזאת על-מנת לאפשר הנחת המלצותיהן וקבלת החלטות על-ידי הגורמים המוסמכים בסוגיות אלה, לאחר קיום הבחירות לכנסת. כזכור, זאת לא הפעם הראשונה שבג"ץ דוחה עתירות מסוג זה, המכוונות לעיכוב עבודתן המקצועית של הוועדות. בנוגע לשינוי גבולה המוניצפלי של רעננה עם ישובים הגובלים עמה, הדבר נבחן בימים אלו בוועדת הגבולות, כיתר שינוי גבולות של רשויות מקומיות נוספות".