בזה אחר זה נפרדת עיריית רעננה משדרת הניהול שעיצבה אותה בשנים האחרונות. מאז בחירתו של ברוידא פרשו בכירים רבים וכעת הודיע ברוידא בפוסט השבועי שלו שזו הייתה רק ההתחלה: "השנה יפרשו לפנסיה מוקדמת למעלה מ- 20 עובדים ומנהלים, זאת בנוסף על עובדים שהגיעו לגיל פרישה ויוצאים לגמלאות", כתב.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
כמו 'בבית הלבן'
רשימת הפורשים בעיריית רעננה מתחילת כהונתו של ברוידא ארוכה. ראשונת הפורשים הייתה מנכ"לית העירייה מיכל הירש נגרי בחודש נובמבר האחרון במקומה מונה אריאל הילדסהיימר לתפקיד. בנוסף לכך הודיעה לאחרונה סמנכ"לית העירייה, פרי נתיב על יציאתה לגמלאות.
לפניה הודיעו ראש מינהלת העסקים רואי דינוביץ' על התפטרותו ומנהלת אגף משאבי אנוש אפרת אריאלי-להב, מסרה אף היא הודעה על פרישה מתפקידה.
צילום: דוברות עיריית רעננהצילום: דוברות עיריית רעננה
צילום: דוברות עיריית רעננה
(צילום: דוברות עיריית רעננה)
גם ראש מינהל ההנדסה לשעבר, תומר היימן, התפטר מהתפקיד (במקומו מונה בשבוע שעבר עמית גופר) ולאחרונה גם מונתה טלי שרמן לתפקיד אדריכל העיר לאחר שהאדריכל יאשי סער, עזב את העירייה כשמונה לתפקיד סגן מתכנן מחוז ירושלים בחודש דצמבר האחרון. כמו כן, החליף ערן רובין, 43, את יוסי נגולה בתפקיד ראש אגף חזות העיר, לאחר שהאחרון הודיע על התפטרותו לפני כחודשיים.📷
"בדומה לארצות הברית", אמרו לנו גורמים בכירים במערכת הפוליטית בעיריה, "שבה נשיא שנבחר מחליף את כל צוות הבית הלבן של השלטון הקודם, ככה ברוידא נהג. הוא אומנם נתלה בעניין התייעלות תקציבית, אבל למרות שיש התייעלות כזו זה התלבש לו כמו כפפה ליד. הוא רצה להחליף את כל העירייה מהמסד ועד הטפחות".
הראשון בשרון
מקורב לברוידא שאינו נמנה על המערכת הפוליטית הסביר את הדברים: "צריך להבין שברוידא היה האופוזיציה האולטימטיבית במשך עשרים שנה ויותר. הוא לא ראה עין בעין את התנהלות העירייה במשך שנים ארוכות והתריע על כך. זה טבעי ואפילו הכרחי שכשהוא יגיע הוא יחליף את כל מי שהיה אחראי להתנהלות הזו. למעשה הוא ראש העירייה היחיד באיזור השרון שנבחר והביא עימו שינוי תפיסתי כללי.
"בכפר סבא מה שהיה הוא שנשאר. רפי סער לא החליף אפילו את המנכ"ל הקודם שזה הדבר הבסיסי ביותר ואילו אמיר כוכבי ראש עיריית הוד השרון עתיד על פי הידוע לנו להחליף כמה פרסונות משדרת הניהול הקודמת, אבל נכון להיום טרם ביצע מהלכים משמעותים בכיוון. ברוידא אמר ועשה".
רפי סער | צילום: ראובן קפוצ'ינסקירפי סער | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
רפי סער | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
(רפי סער | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
הטענה הרשמית היא שמדובר בהתייעלות תקציבית.
"גם וגם. וצריך לומר בהגינות שהבכירים עצמם הבינו בג'נטלמניות שהם לא יכולים לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם ברוידא ופרשו בעצמם. לדעתי זו תעודת כבוד עבורם ומצביעה על איכותם כאנשים".
יהיו עוד 'פרישות'.
"בוודאי, ברוידא לא מסתיר את זה וכולם יודעים את זה".
מי?
"זה יוודע בשבועות הקרובים. בקיצור, תשכחו מעירית רעננה הקודמת. היא כבר לא קיימת".
"הסכמה ורצון הדדי"
ברוידא עצמו התייחס לדברים כאמור בפוסט השבועי שלו: "עם כניסתי לתפקיד הדגשתי את הצורך בהתייעלות ארגונית בתחום התקשרויות עם גורמי חוץ (מיקור חוץ) כולל במערך המכרזים. הדגשתי את הצורך בהגדלת הכנסות העירייה מקולות קוראים ממשלתיים, ובהסדרת המערך הארגוני. במסגרת זו, הצטרפה העירייה למהלך ממשלתי לעידוד ותמיכה בתכנית פרישה. כחלק מהתכנית, יפרשו השנה לפנסיה מוקדמת למעלה מ- 20 עובדים ומנהלים, זאת בנוסף על עובדים שהגיעו לגיל פרישה ויוצאים לגמלאות.
"התהליך עצמו התנהל בהסכמה וברצון הדדי. העירייה מצידה מאפשרת את מלוא התנאים המיוחדים לפורשים, תוך התחייבות עצמית במסגרת ההתייעלות שלא לקלוט עובדים ומנהלים חדשים באותם תקנים. המטרה היא לאחד תפקידים ולאגם משאבים, כך שנוכל לשמור על מבנה ארגוני מאוזן, ולייעד את התקציב הנחסך לשדרוג מערך השירותים העירוני".