המעיין הקסום ליד פתח תקוה. מים צלולים ונעימיםהמעיין הקסום ליד פתח תקוה. מים צלולים ונעימים
המעיין הקסום ליד פתח תקוה. מים צלולים ונעימים
(המעיין הקסום ליד פתח תקוה. מים צלולים ונעימים)
כבר זמן רב אנחנו שומעים על מעיין קסום עם מים צלולים שאליו ניתן אפילו להכנס ולשחות, אשר נמצא דקות ספורות ממרכז רעננה. אז הצטיידנו בנעלי הליכה, הרבה מים והחלטנו לצאת לדרך.
נסענו לפי ההנחיות שקיבלנו: ב"מקום של יגאל" פנינו ימינה ומשם נסענו ישר עד לפנייה ימינה בגשר שנמצא במקום. משם פנייה שמאלה ובהמשך כבר ראינו את גן העדן הקטן.
מדובר במעיין קסום ונסתר, שנתן לנו תחושה כאילו אנחנו אי שם בגליל העליון או בגולן. תראו כאן הרבה מים וירוק, אפילו בעונת הסתיו.
עצים עתיקים נותנים צל מפנקעצים עתיקים נותנים צל מפנק
עצים עתיקים נותנים צל מפנק
(עצים עתיקים נותנים צל מפנק)
מי המעיין צלולים וקרירים, העצים העתיקים מעניקים צל מפנק וניתן לערוך במקום פיקניק נעים. תוכלו לשמוע אפילו שכשוך קל של מפל קטנטן שנמצא לא הרחק מן המעיין.
לאחר החורף המבורך השנה ש זרימה קצת יותר חזקה של הנחל המוביל למעיין, שהוא חלק ממקורות הירקון.
גן עדן קטן ליד פתח תקוהגן עדן קטן ליד פתח תקוה
גן עדן קטן ליד פתח תקוה
(גן עדן קטן ליד פתח תקוה)
הגענו אל המעיין והיו לא מעט אנשים במקום. ראינו משפחות שקשרו חבל ארוך לאחד העצים ומשם זינקו אל המעיין כמו טרזן. יצויין כי אין במקום שירותי הצלה ולכן אנו לא ממליצים להכנס למים אלא רק להנות מהמראה הנפלא.
במקום ניתן לערוך גם פיקניקים ו"על האש". עם זאת, יש לציין כי לא מדובר באתר מוכרז או מסודר ולכן תצטרכו לערוך הכל באופן מאולתר ולהביא שולחן וכסאות מהבית, ממש כמו בחיק טבע.
ניתן ואף מומלץ לשלב את השהייה במעיין עם טיול רגלי בסביבות נחל הירקון. רוכבי אופניים רבים עוצרים במקום כתחנת עצירה בדרך ליעדם.
טבע ליד הביתטבע ליד הבית
טבע ליד הבית
(טבע ליד הבית)
איך מגיעים? נוסעים ישר מצומת ירקון ופונים מייד ימינה ב"אולמי ליאל" ("המקום של יגאל" לשעבר). משם נוסעים על כביש אספלט עד שמגיעים לגשר קטן, שבו פונים ימינה ומשם שמאלה על דרך עפר. אחר כך פנייה נוספת ימינה ושם כבר תזהו את נחל הירקון והמעיין שמסתתר מאחורי הצמחייה.
לסיכום: המעיין ליד צומת ירקון קריר, מוצל ונעים. הכניסה אליו חופשית וניתן לערוך פיקניק עם המשפחה בשטח הסמוך אליו. חשוב מאוד לא להשאיר לכלוך כדי שגם אחרים יוכלו להנות מהמקום המופלא הזה.
רק תאספו את הלכלוך כדי שגם אחרים יוכלו להנות מהמקום הפסטורלירק תאספו את הלכלוך כדי שגם אחרים יוכלו להנות מהמקום הפסטורלי
רק תאספו את הלכלוך כדי שגם אחרים יוכלו להנות מהמקום הפסטורלי
(רק תאספו את הלכלוך כדי שגם אחרים יוכלו להנות מהמקום הפסטורלי)