בשבוע שעבר התקיים בספרייה העירונית ברעננה אירוע השקת הספר "לאהוב אותי", שכתבה הסופרת יעל רון קובי, ילידת העיר. עשרות מכובדים הגיעו להשקה, ביניהם, ראש העירייה חיים ברוידא, מנהלת הספרייה העירונית הילה לוי, העורכת הספרותית אלינוער רבין, והקומיקאי ומנחה הערב יאיר יעקבי.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
את הערב פתח ראש העיר בנאום לכבוד האירוע, ומקורבים לסופרת נשאו דברים. באירוע ההשקה נערך פאנל מרתק ומעורר מחשבה עם תושבת העיר גברת צילה עמוסי שסיפרה על התמודדותה עם הפרעת אכילה.
הספר "לאהוב אותי" עוסק בנערה המתמודדת עם הפרעת אכילה והמסע שלה בדרך לאהוב את עצמה. הספר ראה אור לפני חודש בהוצאת 'קוראים'.
"חברה שהתמודדה עם הפרעת אכילה היתה ההשראה לסיפור", סיפרה בהשקה רון יעקבי. "הרבה מפחדים לעסוק בנושא הזה בכדי לא להכניס רעיונות לראש של נערים ונערות, אבל הנושא הזה קיים וחשוב להעלות אותו בצורה נכונה ובריאה וזה מה שהשתדלתי לעשות בסיפור. לאחר כתיבת הטיוטה הראשונית של הספר, מומחיות להפרעות אכילה עברו עליו ווידאו שאכן הוא בונה את הקורא, מעצים אותו ולא חלילה מפיל אותו".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
רון יעקבי מוסיפה, "אני לא התמודדתי עם הפרעת אכילה, אך סבלתי מדימוי עצמי נמוך ושיפוטיות שלא בונה אותי אלא רק מורידה אותי למטה, הייתי צריכה ללמוד לאהוב את עצמי והכנסתי גם את עצמי בסיפור. בעיניי, זהו הכוח של הספר והגורם להצלחתו, לפני שהוא מעביר מסרים הוא פשוט סיפור כנה על נערה ששונאת להביט במראה ונדרשת ללמוד לאהוב את עצמה בדיוק כפי שהיא".