אולי יהיה סוף לפקקים האלו מתישהו: במטרה להקל ככל הניתן על הכניסות והיציאות מרעננה ולהנגיש עבור תושבי העיר דרכי הגעה יעילות ונוחות לתחבורה ציבורית ולתחנות הרכבת קיבלה עיריית רענה תקציב של כחצי מילארד שקל לשלושה פרוייקטים שאמורים לפתור את בעיית הפקקים בעיר.
צילום: רכבת ישראלצילום: רכבת ישראל
צילום: רכבת ישראל
(צילום: רכבת ישראל)
אתמול (שני) נפגש ראש עיריית רעננה חיים ברוידא, עם מנכ"ל נתיבי ישראל נסים פרץ, לפגישה קריטית בנושא זה, והוחלט לקדם שלושה פרוייקטים, בהם הקמת גשר עילי מרכבת רעננה דרום למזרח העיר, וכן שיקוע כביש 4 בצומת רעננה ובנוסף, יציאה נוספת מכביש 531 מכיוון מזרח לצפון.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
ברוידא: "סיימתי פגישת עבודה טובה ויעילה עם מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ. יאמר, כי נתיבי ישראל קשובים לצרכים של רעננה. שלושה פרויקטים מרכזיים שאנו דוחפים ומקדמים, יזכו לתקצוב מקיף של כחצי מיליארד שקלים.
"זו בשורה אמיתית לרעננה. בתקופה הקרובה יקודם גם התכנון של גשר עילי שיחבר את תחנת הרכבת "רעננה דרום" למזרח העיר. במקביל יושלם התכנון לשיקוע כביש 4, בצומת רעננה מרכז. זה צפוי להקל באופן משמעותי את הכניסה לעיר. גם יצמצם את הפקק וזמני ההמתנה למבקשים להיכנס לרחוב לאחוזה, מאחר והתנועה על כביש 4 מצפון לדרום תזרום באופן חופשי. בנוסף, תכנס לתכנון מתקדם הקמתה של זרוע נוספת מכביש 531 מכיוון מזרח לצפון. אנו שואפים לזרוע נוספת מ 531 לבאים ממערב לכיוון צפון.
"המטרה להקל ככל הניתן על הכניסות והיציאות מרעננה ולהנגיש עבור תושבי העיר דרכי הגעה יעילות ונוחות לתחבורה ציבורית ולתחנות הרכבת, בהתאם לצרכי התושבים ומרקם התנועה בעיר".