"כמויות מטורפות של אלכוהול": מסיבת תיכוניסטים במועדון הגגוס באיזור התעשייה ברעננה בערב הבחירות הביאה לעשרות בני נוער שהשתכרו בתורה מסוכנת, חלקם איבדו את הכרה ואושפזו בבית חולים מאיר.
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
סיירת ההורים העירונית (סה"ר) בהובלתם של שרה רומנקביץ, בועז יפה וצבי פורמן הגיעה למקום במסגרת הסיורים הלילים שלהם בחודשי הקיץ והגיבה בהתאם: בקבוקי אלכוהול וכוסות נשפכו, הוזמנו כוחות רפואיים, והוזעקו הורים לאסוף את ילדיהם.
שרה רומנקביץ: "היינו במקום על מנת לסייע לנוער לבלות בבטחה ולחזור בשלום הביתה. עם הגיענו למקום, ראינו באזור את כמויות הכוסות ובקבוקי האלכוהול ששתו בני הנוער שהיו גדולות. חלקם התבקשו לשפוך את האלכוהול שהיה ברשותם ושעדיין לא שתו. אדי האלכוהול היו באויר. בני נוער ששתו יותר מדי פונו על ידי הוריהם שנקראו למקום על ידינו. הזמנו אמבולנס עקב איבוד הכרה כתוצאה מהשתיה.
צילום: סה"ר, סיירת ההוריםצילום: סה"ר, סיירת ההורים
צילום: סה"ר, סיירת ההורים
(צילום: סה"ר, סיירת ההורים)
"כל ההורים שקראנו להם הודו לנו מאד, גם חבריהם של בני הנוער שהשתכרו הודו לנו על שלקחנו אחריות על חברם או חברתם במקומם. הם ציינו שלא ידעו מה לעשות בלעדינו. היינו במקום עד תום המסיבה ועד שמרבית בני הנוער התפזרו.
צילום: סה"ר, סיירת ההוריםצילום: סה"ר, סיירת ההורים
צילום: סה"ר, סיירת ההורים
(צילום: סה"ר, סיירת ההורים)
"בשם כל סיירת ההורים אני פונה להורים בבקשה, שתעבירו מסר לילדכם , שבכל מצב ובכל שעה הטלפון הראשון לבקשת סיוע יהיה אליכם. בני הנוער חששו לתת לנו את מספר הטלפון והפעילו לחץ על החברים לא לתת את מספר הטלפון. בסופו של דבר הצלחנו לקבל ולהתקשר.
"חשוב שהם ירגישו נוח להתקשר אליכם מיידית ושידעו שבכל מצב תקבלו אותם, שהם לא מאכזבים אתכם ושאתם תמיד שם בשבילם. עשינו זאת באהבה גדולה ונמשיך לסייע לדור הצעיר לבלות בבטחה בעיר".