כחלק מההשקעה והמאמצים העירוניים לשמירה על ביטחון התושבים, יוצאת עיריית רעננה, בשיתוף המשטרה, בהסברה משותפת לתושבים למניעת פריצות לבתים בתקופת החגים.
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
על פי הנתונים לאורך השנים האחרונות, בתקופת חג הסוכות, בה רבים שוהים זמן ממושך מחוץ לבית בחופשות משפחתיות ארוכות , ישנה עלייה במספר ההתפרצויות לבתים / דירות באזור השרון בכלל וברעננה בפרט.
מסיבה זו, הוחלט בעירייה, ובהמלצת המשטרה, לפרסם מספר אמצעי מניעה וטיפים לתושבים על מנת לסייע בידם להגביר עירנות ולנקוט באמצעי מיגון כדי למנוע ככל הניתן אפשרות לפריצה וגניבת רכוש.
מספר רב מהפריצות מתרחשות ללא מאמץ של הפורץ, לרוב דרך דלת או חלון פתוחים. אך עם השנים, לצד שכלול מנגנוני ההגנה על בתים ומערכות המנעולים, השתכללו גם שיטות הפריצה לבתים שהפכו מתוחכמות יותר.
אז איך מתגוננים?
* התקנת מערכת אזעקה - ללא אמצעי ביטחון יגדילו עד פי שלוש את הסיכוי לפריצה. יש להקפיד לנעול את דלת הבית. לסגור את כל הפתחים והחלונות כשיוצאים מהבית. גם בעת שהות בבית, יש לוודא כי דלת הכניסה נעולה בבריח.
* אין להשאיר מפתחות בתיבת הדואר, בארון חשמל, מתחת לשטיח הכניסה לבית. במקרה של אובדן מפתח, יש להחליף את מנעול הבריח עם מפתחות אחרים. אין להפקיד מפתחות בידי מישהו זר.
* יש להדריך את הילדים לגלות משנה זהירות בכל הקשור לכניסת זרים הביתה: פתיחת דלת, מתן מפתחות וטכנאים לא מוכרים המבקשים להיכנס לבית.
* יש לוודא נוכחות של אדם מבוגר בעת ביקור בעלי מקצוע (טכנאי, משפץ וכו').
* מומלץ להתקין אמצעי תאורה עם חיישני תזוזה במקומות חשוכים בבית ובחצר הבית. במידת האפשר, יש להתקין סורגים בחלונות ובמרפסות.
* יש לדאוג להשאיר את מפתחות הבית והרכב במקום מוצנע ולא גלוי. כך גם לגבי מחשבים וטלפונים ניידים.
* יש להגן על המחשב בסיסמא ולא להשאירו במקום חשוף.
* יש להשתדל להחנות את הרכב במקום מואר ולוודא כי ביציאה מהרכב הופעלה האזעקה והרכב ננעל.
* אין להחזיק ברכב ציוד אישי יקר ערך, ודאי לא באופן הניתן לראות את הציוד מחוץ לרכב כגון: תיקים, מחשבים, ארנקים או טלפונים.
שוהים תקופה ארוכה מחוץ לבית? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם:
* ניתן להשתמש בתאורה, טלוויזיה ורדיו כדי לספק קול ותאורה בבית.
* ניתן לכוון טיימר להפעלת אורות ומכשירי חשמל בשעות קבועות.
* לדאוג להשאיר אור דולק בכניסה לבית.
* בעת היעדרות ארוכה - ניתן לבקש משכן להזיז את הרכב החונה אחת לכמה ימים ולדאוג לרוקן את תיבת הדואר.
בפעילות השוטפת לשמירה על ביטחון העיר, לוקחים חלק יחידת האכיפה העירונית וסיירת הביטחון העירונית הפועלות ברחבי רעננה 24 שעות ביממה ונותנות מענה שוטף לצרכי התושבים. המשטרה ויחידות המשמר האזרחי עובדות גם הן בשיתוף פעולה הדוק עם היחידות העירוניות זאת לצד. המוקד העירוני 107 מאויש 24 שעות במוקדנים מקצועיים ואיכותיים הנותנים מענה לתושבי העיר בכל נושא.
חשוב להזכיר כי בכל מקרה שבו נתקלים באדם חשוד, חפץ חשוד יש ליצור קשר עם המוקד העירוני 9107* מכל טלפון.