חנן שואל (38) ממושב סתריה, התחתן לפני 5 שנים עם בחירת ליבו שיר בקפריסין ועשה את כל הסידורים והארגונים לחתונה בעצמו. אחרי שעברו את התהליך בהצלחה שאלו את עצמם: 'איך זה שאין אף מדריך בנושא?'
"שאלתי איך אין מישהו שיעשה סדר? אז החלטנו לכתוב אתר עם הדרכה", מסביר שואל. הוא מספר שבכל פעם שיפרו עוד ועוד את האתר ויום אחד גילו להפתעתם שהם נמצאים במקום הראשון בחיפושי גוגל, "והבנו שיש פה איזה סטארט אפ".
חנן ושיר. עלו על צורך | צילום: רועי שפרניקחנן ושיר. עלו על צורך | צילום: רועי שפרניק
חנן ושיר. עלו על צורך | צילום: רועי שפרניק
(חנן ושיר. עלו על צורך | צילום: רועי שפרניק)
למי שאינו מכיר את עולם החתונות בקפריסין ובעולם בכלל – מדובר על חתונות אזרחיות שמתקיימות בעיריות של אותן ערים איתן למדינת ישראל יש הסכמים, חתונות אלה מוכרות במשרד הפנים בישראל והזוג שמתחתן בהן הוא זוג נשוי לכל דבר, אך ללא התערבות הרבנות.
חברות נסיעות רבות גובות אחוזים גבוהים מאנשים שמעוניינים להתחתן בקפריסין ומסתבכים עם הבירוקרטיה, אך למעשה מדובר על הליך שניתן להפוך אותו לפשוט למדי.
"בגדול אנחנו עושים סדר למי שרוצה להתחתן בקפריסין, אנחנו נותנים את כל המידע בחינם כולל מערכת לקביעת תורים בעברית בכל העיריות, צריך רק למלא את השם ואת התאריך של החתונה", מסביר שואל.
מלבד קפריסין, האתר גם מאפשר 'בוקינג' של חתונות בפראג, רוסיה, אוקראינה, דנמרק ואף וייטנאם. "יש מדריכים איפה אפשר להתחתן בכל מקום בעולם, חברתי למשרד עורכי דין ואנחנו נותנים בעצם את המדריך איך לעשות את זה בשיטה עצמאית ומה שצריכים זה את המסמכים וזה מה שאנחנו עושים, מספקים את המסמכים בעלות נוטריונית, וזה חוסך לאנשים הרבה עלויות". שואל, שעובד על כמות של אנשים, הצליח בינתיים להפוך את המדריך הנחמד שלו לאחר החתונה לסטארט אפ שמניב הכנסות, למעשה, זו הפכה להיות ההכנסה העיקרית שלו.
איזה מגמות אתה רואה בתחום הזה של החתונות האזרחיות?
"רואה מגמה של עלייה של אנשים שלא רוצים לעבור ברבנות סתם כי לא בא להם להתעסק בזה, משנה שעברה יש עלייה של 50% בעסק של זוגות מתחתנים. 70 אחוז מהזוגות שמתחתנים אצלנו מגיעים מתל אביב, יש הרבה מאשדוד וכל השאר מתחלקים מכל הארץ".
שואל מספר שהוא יזם במקצועו, ובמקרה הנוכחי הוא פשוט זיהה פוטנציאל מתוך המקום האישי שלו בחיים, "מה שחברת נסיעות עושה וגובה עליו הרבה כסף, אני עושה יותר פשוט וקל".