תחרות פוסטר השלום לשנת 2019, התקיימה בשבוע שעבר זו השנה ה- 18, ברעננה, בהשתתפות כ- 65 תלמידי העיר בכיתות ו'-ז' מ- 16 בתי ספר בעיר, אשר ציירו במיטב כשרונם והיצירתיות את כרזת השלום הבינלאומית.
צילום: דוברות עיריית רעננהצילום: דוברות עיריית רעננה
צילום: דוברות עיריית רעננה
(צילום: דוברות עיריית רעננה)
התחרות, שהוקדשה השנה לנושא "המסע לשלום" התקיימה ביוזמה והובלת מועדון "ליונס פנינת השרון" רעננה, בשיתוף אגף החינוך בעיריית רעננה ואשכול הפיס בעיר. האירוע התקיים במעמד ראש העיר מר חיים ברוידא, שהעלה על נס את השימוש באמנות כביטוי לכמיהה לשלום, מנהלי בתי הספר, מורים לאומנות, חברי מועדון ליונס פנינת השרון רעננה, התלמידים ובני משפחותיהם.
גם השנה, היטיבו התלמידים המשתתפים בתחרות לתרגם את נושא התחרות "המסע לשלום" לאמירה אמנותית אישית, ולבטא בציוריהם את האופן שבו משתקף הרעיון בדמיונם ואת רגשותיהם כלפי השלום. התלמידים, זכו לשבחים מצוות שופטי התחרות עליו נמנו אומנים, נציגי מועדון הליונס ואגף החינוך, שציינו את היצירתיות, הצבעוניות והרמה הגבוהה של היצירות שהוצגו בתחרות.
התחרות נחתמה בטקס בחירת פוסטר השלום, במהלכו הוכרזו היצירות הזוכות, ציוריהן של מיקה בנימין תלמידת בי"ס "שקד" ואליה פלומבו תלמידת בי"ס "יחדיו", שייצגו את העיר בתחרות פוסטר השלום הארצית שתתקיים ביום ד' 11.12.19 בהרצליה.
עוד זכו להוקרה בתחרות, שלושה ציורים נוספים של תלמידי העיר, שזכו להערכת השופטים על מקוריותם והביטוי האמנותי הייחודי שנתנו ל"מסע לשלום".
התערוכה המרהיבה תוצג באשכול הפיס עד יום ו' 20.12.19 להנאת תושבי העיר ואורחיה. הציבור מוזמן.