עבריין מין (63) הורשע לאחרונה בבית משפט השלום בכפר סבא לאחר שזייף מסמכים והתחזה לאדם אחר כדי להתקבל לעבודה כמפעיל בריכה בבית חולים לוינשטיין ברעננה.
במסגרת צו הפיקוח נאסר על התושב שהורשע בעמספר עבירות מין לעבוד, בתמורה או בהתנדבות, בחוף הים, בריכות ומרחצאות, מכוני בריאות או מקומות בהם העבודה כרוכה בשהיה במחיצת אנשים המצויים בלבוש חלקי. עוד נקבע בצו הפיקוח כי בכל מקרה מקום העבודה יהיה טעון אישור קצין הפיקוח.
צילום המחשה: shutterstock, צביקה טישלרצילום המחשה: shutterstock, צביקה טישלר
צילום המחשה: shutterstock, צביקה טישלר
על פי כתב האישום בדצמבר 2015 או בסמוך לכך הוא החל לעבוד בבית החולים "לוינשטיין" בתפקיד של איש אחזקה ומפעיל בריכה, בניגוד לצו הפיקוח. על מנת להתקבל לעבודה זייף הנאשם מסמך הנחזה להיות אישור משטרה לפי חוק למניעת העסקת עברייני מין במוסדות מסוימים לפיו אין מניעה להעסקתו בבית החולים "לוינשטיין" על פי חוק זה. בראיון שנערך לו בבית החולים ביום 29.11.2015 מסר הנאשם כי הוא נעדר עבר פלילי ובהמשך הועברו תוכן הריאיון והמסמך המזויף לבחינת קב"ט בית החולים. בהסתמך על הפרטים הכוזבים שסיפק הנאשם התקבל הנאשם לעבודה ועבד בבית החולים כשבוע וחצי בחודש דצמבר 2015.
כמו כן, על מנת לקבל אישור עקרוני למקום העבודה מקצין הפיקוח, טען הנאשם בכזב בפני קצין הפיקוח כי העבודה היא מחוץ לשטח בית החולים וכי אין כל גישה לחולים, בעוד שבפועל העבודה כללה שהיה בבריכה טיפולית בבית החולים.
העבריין, שלו מספר תקופות מאסר ממושכות בגין עבירות מין, מוכר למערכת הפסיכיאטרית. הוא אובחן כלוקה בהעדפה מינית מסוג אקסהיביציוניזם, וכן בהפרעות הסתגלות, הפרעת אישיות ברמת ארגון נמוכה, בלתי מתפקד ובלתי בשל. הנאשם טופל תרופתית לאורך השנים באורח לא רציף.
בית המשפט גזר על הנאשם רף תחתון של ענישה בלבד: מאסר על תנאי בן חמישה חודשים, והתנאי הוא כי בתקופה בת שלוש שנים לא יעבור עבירה בה הורשע או כל עבירת מין. צו מבחן למשך שנתיים בתנאי כי הנאשם יתמיד בתוכנית לשיקום מונע בקהילה.