סוף עצוב: אותרה גופתה של התצפיתניות רוני אשלבת ה-19 שנחשבה לנעדרת מאז השבת השחורה של 7 באוקטובר. אביה של רוני, אייל אשל, היה אחד הדוברים הבולטים במאבק משפחות הנעדרים: "רצתה לטרוף את החיים".
3 צפייה בגלריה
רוני אשל ז"ל
רוני אשל ז"ל
רוני אשל ז"ל
(צילום: פרטי)
רוני, בתם של אייל ושרון, אחות ליעל ואלון, היתה תצפיתנית בגזרת נחל עוז ונפלה בעת מילוי תפקידה. אביה אייל אשל נכנס לבית וללב של כל המדינה. "הוא הופיע כמעט כל יום באולפני הטלביזיה, כמו חייל אמיץ חסר גבולות בקרב חייו, כמו אבא שרוצה רק לעטוף שוב את הגוזלית שלו בחיבוק חזק, נחוש עד אין סוף להגיע לכל שביב מידע באשר לרוני שלו. הוא הפך לאורח קבוע בסלון של כולנו, מלא תקווה שנגוזה היום. גם תפילות הלב של מדינה שלמה לא נענו. השבוע אותרה הדיסקית של רוני , ואתמול צה"ל הודיע למשפחה כי רוני אשל, תצפיתנית בת 19 נפלה ב 7 באוקטובר".

3 צפייה בגלריה
רוני אשל ז"ל ואביה אייל
רוני אשל ז"ל ואביה אייל
רוני אשל ז"ל ואביה אייל
(צילום: פרטי)

דודתה עידית "הפעם האחרונה ששמענו ממנה הייתה כשהיא שלחה הודעה לאמא שלה, שרון. היא כתבה לה שהיא בסדר, שהיא בחמ"ל ואין קליטה ושהיא תדבר איתה יותר מאוחר. היא כתבה לה שלא תדאג לה. שרון כתבה לה: 'אני אוהבת אותך'". מסתבר שכל החמ"ל שם נשרף ועשו בדיקות במספר מעבדות, כולל מעבדות בחו"ל, שנתנו תשובה ודאית שרוני איננה.

3 צפייה בגלריה
רוני אשל ז"ל וההודעה האחרונה
רוני אשל ז"ל וההודעה האחרונה
רוני אשל ז"ל וההודעה האחרונה
(צילומים: פרטי)

"רוני שירתה בבסיס נחל עוז במשך שנה וחודשיים. היא הייתה תצפיתנית בצוות מעולה של בנות מצוינות. היא אהבה מאוד את השירות שלה, פרחה בצבא והייתה חיילת טובה מאוד. היו לה תוכניות לאחר השירות. היא רצתה לטייל, רצתה לטרוף את החיים. ילדה בת 19, עוד לא התחילה את החיים שלה".

קראו גם:

בלחימה נהרגו ונרצחו תושבי השרון: רב"ט ליאור סימינוביץ' בן ה-19 מהרצליה, סא"ל מידן ישראל בן ה-36 מירחיב, סמל תמיר ברק בן 19, סמ״ר (במיל') עומר בלוה בן ה-22 מהרצליה, רס"ן במיל. איתי יהושוע מרעננה, רס"ן בנג'י טרקינסקי מהרצליה, רב"ט שיראל מור בת ה-19 מרעננה, רס"ן במיל שגיא גולן מרעננה, טוראי נתנאל יאנג בן 20 מרעננה, סג"מ יובל יפה בן ה-21 מצופית, סמל אלי גלנסיה מהרצליה, מצטיין הרמטכ"ל רס"ן אוריאל ביבי מכפר סבא, לוחם סיירת מטכ"ל רס"ן סקורי בן ה-33 מרמת השרון, סרן (מיל') רועי נגרי, מפק"ץ בביה"ס ללוט"ר, בן 28, מרעננה, סמל בן רובינשטיין מדריך בלוט"ר, מ"פ ביחידת עוקץ, סרן אריה שלמה צירינג בן 27, מ"פ סרן טל גרושקה בן ה-25 מכפר סבא, לוחם הימ"מ בר סיוון בן ה-33 גיא בזק לוחם גדוד 51 בן ה-19, שניהם מכוכב יאיר צור יגאל. בין הנרצחים גם סמל עדן אלון לוי ז"ל מהישוב נירית וסגן יפתח יעבץ לוחם יחידת הקומנדו מגלן מרמת השרון. כמו כן נרצחו הכדורגלן ליאור אסולין מרעננה, עמית כהן בן ה-25 מהוד השרון, תומר שגב בן ה-30 מהרצליה, מרינה אלמגור בת ה-76 מכפר סבא, יעל רוזמן בת ה-20 מכפר סבא, מאי נעים בת ה-24 מגן חיים, דן אריה מהרצליה, סרן רון צרפתי בת ה-24 מכפר סבא לוטן אביר בן ה-24 מגן חיים, איבון רוביו בת ה-27 ואנטוניו מסיאס בן ה-28 מכפר סבא, דן בן חמו מרעננה, רויה מנצורי בת ה-22 ואחותה נורל בת ה-25 מהוד השרון, לורי ורדי ואלון ורבר מרעננה, בן פישמן בן ה-21 מכפר סבא, גיא לוי בן ה-24 מנווה ימין, מתן ליאור בן ה-35 משדי חמד, מאי יצחקי בת ה-25 מהוד השרון, שהם יעקב בת ה-28 מהרצליה, אחותה שנהב יעקב בת ה-26 ואחיינם ליאל ג'רפי בן ה-18, יצחק, חנה ובנם טל סיטון מהוד השרון.
יהי זכרם ברוך.