לב שבור: אחרי יותר מ-50 ימי לחימה משפחתו של גיא אילוז בן ה-26 מרעננה קיבלה הודעה כי הוא נרצח בשבי. הוא נחטף מהמסיבה ברעים אל רצועת עזה ועל פי עדותה של מיה רגב מהרצליה, ששכבה לצדו בבית החולים, הוא מת כל הנראה מפצעיו.
3 צפייה בגלריה
גיא אילוז ז"ל
גיא אילוז ז"ל
גיא אילוז ז"ל
(צילום: פרטי)
גיא השתתף בפסטיבל נובה בדרום והוגדר כנעדר, אך משפחתו קיבלה את ההודעה הקשה כי גיא נרצח בטבח הנוראי בדרום. גיא הוא בוגר תיכון מטרווסט השישי אשר נרצח מאז ה-7/10.
ראש עירית רעננה חיים ברוידא ספד לו: "הלב שבור, כאשר התקווה התחלפה בכאב גדול. משפחתו של גיא אילוז, בן רעננה, התבשרה בסוף השבוע כי הוא אינו בין החיים. גיא ביחד עם חברים, השתתף בפסטיבל נובה בדרום והוגדר כנעדר, עם אפשרות כי נחטף לעזה. אתמול הודיעו לאימו דוריס ליבר תושבת העיר, כי גיא נרצח.

3 צפייה בגלריה
גיא אילוז ז"ל
גיא אילוז ז"ל
גיא אילוז ז"ל
(צילום: פרטי)

גיא היה טכנאי קול של להקת היהודים ועבד גם עם מתי כספי ושלום חנוך. הוא תועד נמלט מאזור המסיבה ב-7 באוקטובר ועוד הספיק לשוחח בנייד ולדווח שיורים עליו, שהרגו את חברו אלון ושהוא עצמו מסתתר על עץ".
הזמר והיוצר מתי כספי ספד לו: "בזמן שהייתי מוטרד שהכל יעבוד מאחורי הקלעים ועל הבמה, המבטים שלנו הצטלבו. מבטים ללא כתוביות וללא תרגום. מבט צנוע, חיוך ביישן, ושפת גוף שמעידה על מסירות והאהבה למה שעשית וכל אלה הרגיעו את ליבי.

3 צפייה בגלריה
גיא אילוז ז"ל
גיא אילוז ז"ל
גיא אילוז ז"ל
(צילום: פרטי)

"אף פעם לא פיספסתי את מי שעבד איתי. תמיד דיברתי והתייחסתי בגובה העיניים לכל מי שהיה במחיצתי, ללא קפריזות או פוזות ומבלי להתנשא. כל חיי נאחזתי בצוותים שעבדו איתי ובנגנים שלי. הם היוו המגן שהיית זקוק לו נפשית כי הם מילאו את המצברים שלי. אתמול בבוקר כשהתעוררתי קיבלתי ברכות לציון 74 שנים. התיישבתי כדי לבנות את הפאזל אבל אז התבשרתי שחתיכה אחת נעלמה. פרצתי בבכי. בכי של תסכול אבל בעיקר של למה.....?
"הלב שלי שבדרך כלל מתרגש, מתבודד ומתחזק מלראות סתם כלב ברחוב, הזדעזע. מעטים הפעמים שהרגשתי ככה בחיי. אני חושש גיא, שבקרוב גם אני לא אוכל לסייע לשבורים ולחלשים כי גם הנפש שלי מתחילה להיסדק... לכל דבר יש תשובה רק לאי הצדק אין. המבט והחיוך שלך ייחתמו בזיכרוני בכל פעם שאעלה לבמה".

קראו גם:

בלחימה נהרגו ונרצחו תושבי השרון: סרן עדן פרוביזור בן ה-21 מאלפי מנשה, סרן רועי ביבר בן ה-28 מצור משה, סמ"ר רועי מרום בן 21 מרעננה, רס"ר במיל רז אבולעפיה בן 27 מרשפו, רב"ט ליאור סימינוביץ' בן ה-19 מהרצליה, סא"ל מידן ישראל בן ה-36 מירחיב, סמל תמיר ברק בן 19, סמ״ר (במיל') עומר בלוה בן ה-22 מהרצליה, רס"ן במיל. איתי יהושוע מרעננה, רס"ן בנג'י טרקינסקי מהרצליה, רב"ט שיראל מור בת ה-19 מרעננה, רס"ן במיל שגיא גולן מרעננה, טוראי נתנאל יאנג בן 20 מרעננה, סג"מ יובל יפה בן ה-21 מצופית, סמל אלי גלנסיה מהרצליה, מצטיין הרמטכ"ל רס"ן אוריאל ביבי מכפר סבא, לוחם סיירת מטכ"ל רס"ן סקורי בן ה-33 מרמת השרון, סרן (מיל') רועי נגרי, מפק"ץ בביה"ס ללוט"ר, בן 28, מרעננה, סמל בן רובינשטיין מדריך בלוט"ר, מ"פ ביחידת עוקץ, סרן אריה שלמה צירינג בן 27, מ"פ סרן טל גרושקה בן ה-25 מכפר סבא, לוחם הימ"מ בר סיוון בן ה-33 גיא בזק לוחם גדוד 51 בן ה-19, שניהם מכוכב יאיר צור יגאל. בין הנרצחים גם סמל עדן אלון לוי ז"ל מהישוב נירית וסגן יפתח יעבץ לוחם יחידת הקומנדו מגלן מרמת השרון. כמו כן נרצחו הכדורגלן ליאור אסולין מרעננה, עמית כהן בן ה-25 מהוד השרון, תומר שגב בן ה-30 מהרצליה, מרינה אלמגור בת ה-76 מכפר סבא, יעל רוזמן בת ה-20 מכפר סבא, מאי נעים בת ה-24 מגן חיים, דן אריה מהרצליה, סרן רון צרפתי בת ה-24 מכפר סבא לוטן אביר בן ה-24 מגן חיים, איבון רוביו בת ה-27 ואנטוניו מסיאס בן ה-28 מכפר סבא, דן בן חמו מרעננה, רויה מנצורי בת ה-22 ואחותה נורל בת ה-25 מהוד השרון, לורי ורדי ואלון ורבר מרעננה, בן פישמן בן ה-21 מכפר סבא, גיא לוי בן ה-24 מנווה ימין, מתן ליאור בן ה-35 משדי חמד, מאי יצחקי בת ה-25 מהוד השרון, שהם יעקב בת ה-28 מהרצליה, אחותה שנהב יעקב בת ה-26 ואחיינם ליאל ג'רפי בן ה-18, יצחק, חנה ובנם טל סיטון מהוד השרון, גיא אילוז בן ה-26 מרעננה.
יהי זכרם ברוך.