מהפך בוועד עיריית רעננה: דוד יפרח נבחר השבוע (שלישי) ליו"ר ועד עובדי עיריית רעננה, זאת לאחר קדנציה אחת של היו"ר היוצאת אורנה צדוק, שהחליפה אותו.
דוד יפרחדוד יפרח
דוד יפרח
(צילום: פרטי)
כזכור, בסוף השבוע פרסמנו כי חברים בוועד העובדים טוענים, כי ההתנהלות סביב הבחירות אינה דמוקרטית ואינה הוגנת. לטענתם, הסתדרות העובדים מצדדת באורנה צדוק, ומאפשרת התנהגות לא תקינה בכך שהיא מתעלמת מטענותיהם באופן רציף.  ההסתדרות הגיבה כי "הטענות אינן נכונות. ועדת הבחירות, שמונתה על ידי מועצת העובדים המכהנת, פועלת בלי לאות לקיום סדר בחירות תקין ושומרת באדיקות על טוהר הבחירות".
יו"ר ועד העובדים, אורנה צדוקיו"ר ועד העובדים, אורנה צדוק
יו"ר ועד העובדים היוצאת, אורנה צדוק
(צילום: פרטי)
בבוקר שאחרי גילוי התוצאות, סיפר יפרח על מערכת הבחירות הקשה, על המשימות הדחופות, על פיטורי עובדים ועל העבודה העתידית אל מול ההסתדרות - שלטענתו, פעלה כנגדו.
"נחזיר עטרה ליושנה. יש קבוצה גדולה שבראש סדר העדיפויות כעת - וזה הסייעות. גם בבית הספר וגם בגני הילדים. צריך לטפל בהן באופן ייסודי, והן הקבוצה שבסופו של דבר הכריעה את הבחירות. 4 שנים לא התערבתי במה שקורה בוועד, ויש אכזבה גדולה מאוד מאורנה שלא טיפלה בנושאים בצורה ייסודית. לקראת הסוף היא התחילה לעשות פעילויות וטיולים, אבל אנשים הרגישו שזה לא אמיתי", אומר דוד. "יש לי הרבה עבודה עכשיו לפני", מספר דוד, "יש הרבה אתגרים, ואני אתמודד עם כולן יחד עם חברים. נחלק תפקידים, נחלק משימות לאנשים ככה שכולם יהיו שותפים לעשייה".
מאיפה הרצון לחזור לכיסא? "דבר ראשון לחץ מאוד גדול של העובדים עלי לחזור, ותמיכה גדולה מאוד של העובדים. זה תחום שאני אוהב. בעבר הייתי יו"ר מאוד דומיננטי ופעיל, וזה היה חסר לעובדים. זה מה שהכריע את הכף". 
מה דעתך על גלי הפיטורים בקרב עובדי עיריית רעננה, הנשמעים באופק? "אני שומע שמועות כאלה פה ושם, וקשה לי להאמין שראש העיר יעשה דבר כזה. אבל אם זה יקרה, אנחנו נתאגד ונתנגד. חד וחלק נשמור על העובדים. בקדנציה שלי היו אולי 2-3 פיטורים. אני מוכן שראש העיר יעשה פרישה מרצון עם תנאים טובים, אבל פיטורים המוניים בהחלט נתנגד בגדול".
תקופת הבחירות לוותה בהאשמות קשות מצדכם כלפי ההסתדרות ואורנה, על התנהלות שאינה דמוקרטית. מה דעתך על התקופה החולפת? "כל מערכת הבחירות הייתה קשה מבחינתנו, כי וועדת הבחירות הייתה נגדנו וגם הסתדרות העובדים. ובכל זאת התגבשנו כצוות, עבדנו קשה מאוד, הצבנו מטרה והבאנו אותה. הייתה לי תחושה טובה מאוד, אבל שראיתי את הקשיים, את העובדה שכל וועדת הבחירות הורכבה מאנשים של אורנה, ואת המחסור במשקיפים מטעמנו, חששתי. מצד שני זה נתן מוטיבציה להמשיך ולהילחם לניצחון".
בסופו של דבר, אתה הולך לפעול מעתה כחלק משמעותי בהסתדרות. איך אתה חוזה את שיתוף הפעולה, לאחר שלטענתך היא פעלה כנגדך? "אנחנו פועלים יחד עם ההסתדרות. אני אשב איתם, אם הם יתיישרו איתנו ויעשו את הדברים שצריך לעשות נשתף איתם פעולה. במידה ולא - הם לא יקבלו שיתוף. חד וחלק. יוחנן נתנזון (יו"ר ההסתדרות במרחב השרון) הוא בקשרים טובים איתי, ואני מאמין שהוא יפעיל את השפעתו ויעזור. אבל אם נלך על התנהגות כמו בבחירות, הם לא יקבלו שיתוף פעולה". דוד מסכם: "אנחנו נשמור על העובדים, נעשה את הפעילות שהייתה בעבר ויותר מזה. אני שמח שהתוצאה היא כזאת ואני מקווה מאוד שלא נאכזב את כולם".