"חיים פעם אחת". נלי קבקוב | צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי""חיים פעם אחת". נלי קבקוב | צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי"
"חיים פעם אחת". נלי קבקוב | צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי"
("חיים פעם אחת". נלי קבקוב | צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי")
נלי קבקוב (20), ילידת רעננה ובוגרת תיכון אוסטרובסקי בעיר, מצאה את עצמה במלכוד: מצד אחד הרצון להגשים חלום בעולם הדוגמנות ומצד שני התקפי חרדה קשים מהם סבלה בזמן נסיעות וטיסות. במסגרת התכנית "היום בעוד שנה" (קשת) שמציגה מהפכים שונים בחייהם של משתתפי התכנית, הצליחה קבקוב להתגבר על הפחד ולטוס לאילת על מנת לדגמן לחברת תכשיטים.
"זה תהליך שלקח הרבה זמן ועדיין ממשיך", מספרת קבקוב. "היום אני יכולה להסתכל אחורה ולהגיד שהרבה דברים קרו והשתפרו, למדתי הרבה על עצמי. זאת הייתה שנה שבמהלכה עברתי הרבה והתחזקתי מאוד".
איך הצלחת להתגבר על הפחד מטיסות ונסיעות ארוכות?
"עברתי כל מיני טיפולים. אחד מהם היה היפנוזה שגרם לי להבין שהתקפי החרדה נובעים מאירוע שעברתי בילדות, וטיפול ב-CBT שזה טיפול קוגניטיבי והתנהגותי בחשיפות. גם השימוש ביוגה היה אחד הדברים שעזרו לי, המדיטציה והקורס עצמו".
צילום: ניר סלקמן, "אלינור שחר ניהל אישי"צילום: ניר סלקמן, "אלינור שחר ניהל אישי"
צילום: ניר סלקמן, "אלינור שחר ניהל אישי"
(צילום: ניר סלקמן, "אלינור שחר ניהל אישי")
איך את ממשיכה לעמוד במטרה שהצבת לעצמך?
"אני ממשיכה ללכת לאודישנים ולקמפיינים שונים בכל שבוע. לגבי החרדות, אם למשל היום אצטרך לנסוע לחיפה אלחץ יותר, אבל הנסיעות כאן באזור כבר הפכו ליותר קלות. אני גם נוסעת ברכב בעצמי שזה שיפור גדול בפני עצמו. אני עדיין מטופלת בכל שבוע".
קבקוב נמצאת בזוגיות מזה שלוש שנים וחצי, מנהלת בר באולם האירועים "הבית" ברעננה, ומשתתפת בקורס להדרכת יוגה ב"מיוגה" כפר סבא.
מה החלום שלך היום?
"להיות דוגמנית ולהפוך את זה למקצוע. אני מקווה גם להגיע לשחרור בראש, להמשיך לצמוח ולא לחזור אחורה. רק להמשיך הלאה. בין היתר גם לסיים את הקורס ולהיות מורה ליוגה".
צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי"צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי"
צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי"
(צילום: ערן אלסטר, "אלינור שחר ניהול אישי")
אילו טיפים היית נותנת למישהו שסובל מהתקפי חרדה?
"אנשים שסובלים בעצמם מחרדות פנו אלי בעקבות התכנית וביקשו עצות ועזרה, שאלו איך אני מתמודדת. חשוב להבין קודם כל שהכל מתחיל מהחשיבה. צריך להבין ממה הפחד נובע ולקחת בידיים את הבחירה וההחלטה שכל מה שאנחנו חווים זה בחירה שלנו. חשוב להבין שהתקפי חרדה זה משהו שעובר ולא נשאר, וצריך לקבל את זה. אנחנו חיים פעם אחת והכל חולף, אז חבל להתעכב על זה".