אריאל פילדס ממודיעין התחיל לצלם טבע ונופים לפני שלוש שנים. היום, כשהוא בסך הכל בן 16, הוא כבר מציג בגאווה צילומי טבע מרהיבים שצילם ליד הבית.
"כשהתחלתי לצלם טבע ונופים גיליתי את אהבתי לטבע ולחיות", הוא מספר. "כשאני יוצא לצלם בטבע אני מנסה לתפוס רגעים מיוחדים שיגרמו לצופה בתמונה להתחבר ולהתרגש, ולא רק לראות עוד תמונה של חיה או ציפור. מכיוון שיש היום המון צלמי טבע, קשה יותר לצלם תמונה שהיא מיוחדת ושונה מאחרות.
מגיע לצלם בחושך. פילדס. צילום: אריאל פילדסמגיע לצלם בחושך. פילדס. צילום: אריאל פילדס
מגיע לצלם בחושך. פילדס. צילום: אריאל פילדס
(מגיע לצלם בחושך. פילדס. צילום: אריאל פילדס)
"בגלל זה חשוב לי להיות יוצא דופן, לצלם תמונות מיוחדות ולבנות סגנון צילום שמאפיין אותי כצלם אומן, גם אם זה אומר לשבור את חוקי הצילום. לדוגמה, חוק בסיסי בצילומי טבע הוא שחשוב להקפיד שהשמש תהיה מאחורי גב הצלם. אני מצלם דווקא כשהשמש נמצאת מולי. תאורה אחורית, לדעתי, מוסיפה המון דרמה לתמונה, וזה מה שאני אוהב".
רותי הצבועה. צילום: אריאל פילדסרותי הצבועה. צילום: אריאל פילדס
רותי הצבועה. צילום: אריאל פילדס
(רותי הצבועה. צילום: אריאל פילדס)
"אני יוצא לצלם בטבע שעתיים לפני השקיעה, אבל כשיש לי חופש אני דוחף את עצמי לצאת מהמיטה כשעה לפני האור הראשון. אני משתדל להגיע לטבע עוד בחושך ולצלם לפני זריחת השמש. לדעתי לספר סיפור דרך תמונה זו הדרך הכי טובה לתת קול לאלה שאינם מסוגלים לדבר בעד עצמם. דרך הצילומים שלי אני שואף להעלות מודעות לחיות בר שנמצאות בסכנת הכחדה ומציע את התמונות למכירה על קנבס או נייר צילום.
שלדג גמדי. צילום: אריאל פילדסשלדג גמדי. צילום: אריאל פילדס
שלדג גמדי. צילום: אריאל פילדס
(שלדג גמדי. צילום: אריאל פילדס)
"לפני כמה חודשים התחלתי לצלם את רותי, צבועה מפוספסת שחיה סמוך לעיר מודיעין ובלילות מחפשת מזון ברחובותיה. היה לי המון מזל שזכיתי לבלות שעות עם חיה מדהימה ונדירה כזאת.
"מדובר בצבועה צעירה שנולדה וחיה בסמוך לעיר מודיעין. לקחתי על עצמי לתעד את חייה בטבע ולספר את סיפורה. המטרה שלי היתה להעלות את המודעות אליה, להיות הקול שלה כי אין מי שידבר בשבילה, ואז פשוט התאהבתי בה.
"מדובר בחיה נדירה ומיוחדת שכרגע נמצאת בסכנת הכחדה עולמית. לצערי, בית המשפט קבע שצריך לגרש אותה לצד השני של המדינה, למרות שהיא חיה כמה שנים ליד העיר ולא הטרידה אף אחד.
יעלים נלחמים בזריחה בנגב. צילום: אריאל פילדסיעלים נלחמים בזריחה בנגב. צילום: אריאל פילדס
יעלים נלחמים בזריחה בנגב. צילום: אריאל פילדס
(יעלים נלחמים בזריחה בנגב. צילום: אריאל פילדס)
"החלום שלי הוא לצלם דובי קוטב, חיה כל כך מיוחדת בעיניי, גדולה ויפה. איפה אהיה בעוד עשר שנים? אני בטוח שאטייל בעולם ואצלם את הטבע שהולך ונעלם".