חברות אשלי – לירן מקבוצת אשר אלון ורוני בריק מדווחות על שלב השיווק הסופי בפרויקט ME בורוכוב כנרת ברעננה. במסגרתו יוצעו 90 הדירות האחרונות של הפרויקט לשיווק. השלב הנוכחי כולל פינוי 30 דירות ובמקומם בניית 3 בניינים בגובה של 9 ו-10 קומות. על פי התב"ע היזם התחייב ל-20% דירות קטנות גם בשלב ג' האחרון. מחיר הדירות משקפים עלות של כ-31 אלף שקל למ"ר בממוצע.
1 צפייה בגלריה
פרויקט מי בבורוכוב - כנרת
פרויקט מי בבורוכוב - כנרת
פרויקט מי בבורוכוב - כנרת
(צילום הדמיה: VIEWPOINT)
קראו גם >>>
מדובר בפרויקט הראשון בעיר שנבנה בהתחדשות העירונית בשיטה המשלבת פינוי בינוי, בינוי פינוי וקומבינציה הממוקם בשכונת קריית אליהו שבסמוך למשכן העירוני למוזיקה ואומנויות ולתיכון מור(המטרו ווסט), הפרויקט כולל הריסת 3 בנייני רכבת עם 48 יחידות דיור ומסעדת "בורוכוב 88" המיתולוגית שפעלה במקום. במקומם נבנים 6 בניינים הכוללים 173 יחידות דיור.
בשלב א', נהרס תחילה בניין של 18 דירות ובמקומו הוקמו 2 בניינים עם 64 דירות שעתידים להתאכלס ברבעון הראשון של שנת 2022 ובו יתאכלסו גם הדיירים הוותיקים של בורוכוב. שלב ב' כלל קומבינציה עם הריבוע הכחול ובמסגרתו נבנו 19 דירות.
דירות 3 חדרים מוצעות בגודל של כ-80 מ"ר ומרפסת של כ-14 מ"ר.
דירות 4 חדרים מוצעות בגדלים שונים בין 93 מ"ר ל-105 מ"ר עם מרפסת של כ-12 מ"ר.
דירות 5 חדרים מוצעות בגודל של 120-130מ"ר ומרפסת של 12 מ"ר.
מבחר דירות גן (4,5,6) עם שטח גינה של בין 100- 200 מ"ר.
שיכון עממי – שכונת קריית אליהו ממוקמת בצדה המזרחי צפוני של רעננה ומשמשת כמעין בועה ירוקה וייחודית בתוך העיר עם קוטג'ים צמודי קרקע. בשכונה יש בתי ספר, גני ילדים, שטחים ירוקים, מוסדות קהילתיים, פארקים וגינות ציבוריות המעניקות תחושה של שכונה ירוקה בלב אזור אורבני.
עינת אלון סמנכ"לית באשלי מציינת: "אנו רואים כיצד סוף סוף לאחר למעלה מעשור (ו 4 ראשי עיר) פרויקט כנרת-בורוכוב בשלבי בנייה מתקדמים מאוד. ייזום הפרויקט דרש גמישות מחשבתית ויצירתיות, המורכבות נובעת מהעובדה שהוא נבנה בשלושה שלבים ובשלוש שיטות: פינוי בינוי, קומבינציה ובינוי פינוי. מחד השיטה מאפשרת לחלק מהדיירים להיכנס לדירות החדשות מבלי לגור בדירה שכורה בתקופת הבנייה. מאידך תהליך כזה מאריך את משך הפרויקט בכ-36 חודשים נוספים, זאת בשל העובדה שהתחלת בניית רוב יח"ד לשיווק (שלב ג') מתאפשרת רק לאחר פינוי בעלי הדירות בתהליך הבינוי פינוי והריסת הבניינים הישנים.
אני שמחה ונרגשת מאוד שהדיירים הוותיקים, שיושבים בבניינים הישנים ועוקבים מבעד לחלון, בבניית שלב א וב של הפרויקט, בהם מצויות הדירות החדשות שלהם, יוכלו בחודשים הקרובים להיכנס אליהן. בהתייחסות לשיווק ציינה אלון כי מדובר בפרויקט ייחודי ברעננה בפרט ובארץ בכלל, מכוון שנבנים בניינים של עד 8 קומות בשכונת צמודי קרקע כאשר אין באזור בניינים אחרים אשר חוסמים את הנוף הנשקף מהדירות, זהו אזור מבוקש מאוד ברעננה, יש ביקושים רבים מצד קהלי יעד מגוונים מתוך העיר ומהסביבה הקרובה".