דרישה להקפיא את תוכנית מערב רעננה העתידה להוסיף כ-20 אלף תושבים לעיר: חברי ועדת המשנה לתכנון ובנייה, דבי סלוצקי וארז ברט, הגישו בקשה לוועדה המחוזית להקפיא את תוכנית הבנייה במערב רעננה, שאושרה להפקדה לפני כשבועיים. הסיבה לטענתם: התוכנית הגדולה שאמורה לשנות את פניה של רעננה לא נדונה במליאת מועצת העיר.
2 צפייה בגלריה
עוד 20 אלף תושבים לרעננה
עוד 20 אלף תושבים לרעננה
עוד 20 אלף תושבים לרעננה
(צילום: שאטרסטוק)
קראו גם >>>>
כזכור, לפני כשבועיים אושרה להפקדה בוועדה מחוזית מרכז תכנית המייעדת שטח בהיקף של כ-1,068 דונם להקמת רובע מגורים הכולל 5,000 יח"ד ואזור תעסוקה חדש בהיקף 500,000 מ"ר. לטענת חברי ועדת המשנה, הם לא יכלו לעיין בתוכנית. "הכול היה בחטף, ושמו לנו אקדח לרקה ואמרו לנו לאשר", אומרת סלוצקי. "אנחנו התנגדנו, אבל אז הבנו בכלל שהתוכנית ישבה בלשכת ראש העיר חודשיים ולא הובאה לדיון. מה זה? שלטון יחיד?.
2 צפייה בגלריה
דבי סלוצקי
דבי סלוצקי
דבי סלוצקי
(צילום: פרטי)
"אני רוצה להבהיר שאיננו מתנגדים לתוכנית, יכול להיות שהיא מעולה, מצוינת אפילו, אבל בואו נעיין בה לפחות, נדון, אולי יש בעיות, אולי ניתן להוסיף הארות, ואולי לא צריך לשנות פסיק, אבל המינימום הוא עיון בתוכנית.
מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בלשכת ראש העיר, המכהן גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, לא התקבלה כנדרש על פי חוק בקשה לקיים דיון חוזר בנושא התוכנית. התוכנית הנ"ל נידונה בהרחבה בדיון בוועדה המקומית, שהיא הוועדה המוסמכת ברשות המקומית לדון בתוכניות מסוג זה, זאת בהשתתפות כל הגורמים המקצועיים וכן בהשתתפות חברי הוועדה שנבחרו על פי חוק. בסיום הדיון, נערכה הצבעה והתוכנית אושרה ברוב קולות להעברתה לוועדה המחוזית".