תושבי מתחם גאולה בחרו השבוע בחברת קידר מבנים להחליף את חברת רסקו, בהוצאה לפועל של פרויקט הפינוי והבינוי הגדול ביות ברעננה, זאת לאחר יותר מ- 13 שנה של ציפיות ואכזבות רבות.
1 צפייה בגלריה
מתחם גאולה. "התרגשות גדולה"
מתחם גאולה. "התרגשות גדולה"
מתחם גאולה. "התרגשות גדולה"
(צילום: יח"צ)
קראו גם >>>>
מדובר בפרויקט ההריסה והבניה הגדול ביותר שיבוצע בעיר, במסגרתו ייהרסו 138 יחידות דיור קיימות ב 3 מבני רכבת, ותחתם ייבנו 6 בניינים בני 355 יחידות דיור חדשות.
לאחר יותר מעשור של ערכאות משפטיות, החליט בפברואר האחרון בית המשפט העליון על החזרת התוכניות לשולחן התכנון תוך הפחתת שטחים לצורך יישום וקידום התוכנית.
חברת רסקו שקידמה עד אז את הפרויקט, החליטה כי היא יוצאת מקידומו, תוך תיאום והסכמה עם בעלי הדירות במתחם ובעלי הדירות, בליווי עו"ד עודד ישראלי, יצאו למכרז חדש.
למכרז ניגשו 12 חברות, כולל חברות ציבוריות רבות, ולאחר כשלושה חודשים של בחינת המתמודדים החליטה הנציגות הנבחרת של הדיירים, ובהחלטת פה אחד, לבחור בחברת קידר מבנים, אשר מתמחה בהתחדשות עירונית בעיקר באזור השרון, והינה חברה מובילה בערים רעננה , כפר סבא והרצליה, לצד פעילות בניה וקידום פרויקטים גם במטרופולין תל-אביב.
הבחירה כאמור אושרה השבוע פה אחד ע"י כל דיירי המתחם, בכנס דיירים גדול.
טל קידר, מנכ"ל החברה: "זוהי הבעת אמון חסרת תקדים בחברת קידר, אשר הינה חברה משפחתית פרטית בת כ-60 שנה. בתור ילידי רעננה שמכירים היטב את האזור, אין לגביי אירוע יותר מרגש מזה. זוהי אבן דרך בפעילות החברה, להיבחר כחברה יזמית מבצעת פרויקט ההתחדשות הגדול ביותר בעיר.
"חברת קידר בונה רק ברעננה עצמה מעל 250 יח"ד בהתחדשות עירונית במרכז העיר ובשכונה החדשה נווה זמר, וחתומה על עשרות פרויקטים נוספים של הריסה ובניה שייצאו לביצוע בתקופה הקרובה עם מאות יח"ד שצפויות להתחדש. אנו מכירים היטב את דרישות התכנון בעיר, ואת כל אגפי העיריה לרבות מחלקת ההנדסה שלה, ואנו בעלי ניסיון רב, ידע ומיומנות בקידום התחדשות עירונית ברעננה כמו גם בערים אחרות בסביבה. אנו רוצים להודות לבעלי הדירות במתחם שנתנו בנו אמון ובחרו בנו. אנו לא נאכזבם ונקדם את הפרויקט במהירות האפשרית, עד יציאתו אל הפועל".
עו"ד עודד ישראלי בא כוחם של בעלי הדירות: "אנו שמחים לצאת לדרך חדשה עם חברת קידר מבנים , שנבחרה פה אחד על ידי כל בעלי הדירות במתחם. הפרויקט עבר תלאות ואכזבות במשך שנים רבות. כולי תקווה שמעכשיו הדברים יתחילו לנוע לכיוון חיובי ונזכה לראות במהרה את הריסת הבתים הישנים וכניסת הדיירים לבתיהם החדשים. אין התרגשות גדולה מזו".