הקמת השכונה החדשה במערב רעננה נתקלה בהתנגדות המועצה האזורית חוף השרון. בשבוע שעבר העבירה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) את המסמכים הדרושים לאישור תוכנית לשכונה חדשה במערב רעננה לוועדה המחוזית מרכז, אולם במועצה האזורית דורשים לקבל מחצית מההכנסות מאזור התעסוקה, כך פרסם עיתון "כלכליסט".
1 צפייה בגלריה
שטח השכונה החדשה במערב העיר
שטח השכונה החדשה במערב העיר
שטח השכונה החדשה במערב העיר
(צילום: אוראל כהן)
קראו גם >>>
התוכנית החדשה כוללת כ־5,000 דירות בבניינים של עד 15 קומות על שטח חקלאי שגודלו כ־1,000 דונם ממערב לרחוב גולדה ברעננה. סלע המחלוקת הוא בנוגע לכ־120 דונם בחלק הצפוני של התוכנית, שבו אמור לקום אזור תעסוקה של כ־300 אלף מ"ר משרדים. חוף השרון דורשת כי חצי ממנו יהיה שייך לה כדי שתוכל לגבות ממנו ארנונה. רמ"י ביקשה ממשרד הפנים להעביר את הסוגיה הזו להכרעה של ועדת גבולות, אלא שאלי ברכה, ראש המועצה האזורית, לא מוכן לאפשר לקדם את התוכנית לפני שיובטחו לו ההכנסות מאזור התעסוקה. רעננה ורמ”י לא מתנגדות לעקרון החלוקה בהכנסות, אך הן מבקשות להביא זאת להכרעה של ועדת גבולות במשרד הפנים, שיכולה לפסוק באופן שונה מעמדת חוף השרון, ואולי אף למנוע ממנה לחלוטין הכנסות מהשטחים החדשים.
יו"ר המועצה האזורית חוף השרון, רמי ברכה אמר לעיתון "כלכליסט": "אני צריך חצי מההכנסות כדי לקיים את המועצה האזורית, אין לנו אלטרנטיבות. הקמה של אזור תעסוקה היא אירוע חד־פעמי. בשנים האחרונות יש לנו ירידה בהכנסות של כ־15 מיליון שקל בעקבות פעילות שנוקטת המועצה לסגירת עסקים לא חוקיים. נכון, תושבי חוף השרון לא עניים, אך גם ברעננה לא גרים מסכני העולם".
ברעננה ורשות מקרקעי ישראל הגיבו לבקשה כי הן, "לא מתנגדות לעקרון החלוקה בהכנסות, אך יש להביא זאת להכרעה של ועדת גבולות במשרד הפנים, שיכולה לפסוק באופן שונה מעמדת חוף השרון".