"סימפונט רעננה" מביאה לרעננה את "קולורפוד" - חוויה רב חושית של חיבור בין עולמות הקולינריה והמוסיקה הקלאסית - שפים מובילים יצרו בהשראת יצירות קלאסיות. בין השפים: חיים כהן, מתן אברהמס, נאיפה מולא וניר מסיקה. התערוכה מוצגת במשכן המוזיקה והאמנויות והיא תיפתח ב-12.1.22 בקונצרט חגיגי בהשתתפות ראש העירייה.
1 צפייה בגלריה
השף חיים כהן
השף חיים כהן
השף חיים כהן
(צילום: אמנון חורש)
קראו גם >>>>
הקשר בין מוסיקה ואוכל הוא עתיק יומין ורב ממדים, מלחינים ויוצרים רבים ניסו לקשור כמה חושים ביחד לחוויה משולבת. היום אנחנו כבר יודעים שמוזיקה, מזון ואהבה מייצרים במוח את אותם חומרים האחראים על תחושות ההנאה והרוגע ומגבירים את האמפתיה. פרויקט "קולורפוד – כשהשף פגש את האורקסטרה" הוא פרי שיתוף פעולה יצירתי בין מנכ"לית תזמורת סימפונט רעננה, אורית פוגל-שפרן לאמן ולצלם דן לב, מצלמי המזון המובילים והוותיקים בישראל. התזמורת הקליטה 12 יצירות, שיהוו השראה לשפים שנבחרו ליצור יצירה קולינארית בהשראת היצירות. כל שף בחר יצירה וצבע שיאפיין את חומרי הגלם בהם השתמש. היצירות הקולינריות הצבעוניות נבנו על רקע ידי הנגנים וכלי הנגינה שלהם שהודפסו בשחור לבן, כשברקע – היצירה המוזיקלית שמנגנת התזמורת.
כאמור הפרויקט יוצג במשכן המוזיקה והאמנויות ברעננה. המבקרים בתערוכה שמוצגת במשכן, יסרקו ברקוד שיימצא ליד התמונה ויוכלו לחוות את תהליך היצירה ולשמוע את היצירה בטלפון הנייד.
ראש העירייה, חיים ברוידא: "האירוע הוא חלק מהתכנים התרבותיים האיכותיים והמגוונים שילוו אותנו לאורך שנת המאה לעיר. אני מזמין את הקהל להגיע וליהנות".
אורית פוגל-שפרן, מנכ"לית סימפונט רעננה: "בשנתה ה-30, התזמורת מציעה חוויה רב-חושית שבה המוסיקה יוצרת השראה לשפים ליצור יצירות קולינרית. מבלט רוסי ועד פופ אמריקאי, מקולנוע צרפתי ועד קונצ'רטו סיני, השפות המוסיקליות השונות והמגוונות תורגמו במוחם היצירתי של השפים ליצירות קולינריות בהשראת המוסיקה".