חברת צרפתי צבי ובניו הרסה אתמול (שני) את הבניין הישן ברחוב ז'בוטינסקי 10 ברעננה, ותחל בבניית הפרויקט החדש אשר כבר קיבל היתר בנייה. ההריסה התבצעה בנוכחות ראש העיר חיים ברוידא, מהנדס העיר חיים מלמן, בכירי החברה והדיירים הנרגשים.
2 צפייה בגלריה
דיירי הבניין החדש
דיירי הבניין החדש
דיירי הבניין החדש
(צילום: שמי זייתון)
קראו גם >>>
הבניין הקיים כלל 16 דירות קטנות של 3 חדרים. במקומו ייבנה בניין בוטיק בן 7 קומות שיכלול 48 דירות ויתאפיין בדירות קטנות של 2 ו-3 חדרים החסרות מאוד ברעננה. בנוסף, ייבנו דירות 5 חדרים, דירות גן ודירות פנטהאוז עם מרפסת רחבת ידיים.
מאז יציאת הפרויקט לשיווק לאחרונה נמכרו בו שתי דירות. דירות שני חדרים יהיו בגודל של 62 מ"ר + מרפסת של 10 מ"ר ומחירן יתחיל ב2.09 מיליון שקל, דירות 3 חדרים יהיו בנות 77 מ"ר + מרפסת של 12 מ"ר ובמחיר שמתחיל ב2.325 מיליון שקל. דירת גן בת 5 חדרים תעלה 4.690 מיליון שקל. לכל הדירות חניה תת קרקעית ומחסן.
2 צפייה בגלריה
הריסת הבניין ברחוב זבוטינסקי ברעננה
הריסת הבניין ברחוב זבוטינסקי ברעננה
הריסת הבניין ברחוב זבוטינסקי ברעננה
(צילום: שמי זייתון)
המתחם נמצא במרחק דקות הליכה ממרכז העיר, בתי קפה, חנויות, בנקים, תחבורה ציבורית וכל צורך אחר. הדיירים הוותיקים ישתדרגו באופן משמעותי, כאשר יקבלו דירות 5 חדרים במקום דירות ה-3 חדרים שהם מחזיקים כרגע, וכן שתי חניות ומחסן.
רפי צרפתי, מנכ"ל משותף בחברת צרפתי צבי ובניו, אמר כי "הבניין קיים כבר כ-60 שנה. אנחנו נכנסנו לתמונה לפני כשבע שנים ומאז מקדמים את הפרויקט, תחילה מול הדיירים ולאחר מכן מול העירייה. אנחנו מפנים 16 דיירים ובונים 48 יחידות דיור, כלומר על כל דירה שקיימת כיום יהיו שלוש בעתיד. התחדשות עירונית היא הדרך היחידה כיום להגדיל את היצע הדיור במרכזי הערים, היכן שאין קרקע זמינה לבנייה, וגם לספק לדיירים הקיימים דירה גדולה וחדשה עם מעלית, חניה וממ"ד. אנחנו גאים שהצלחנו לייצר מפרויקט לא מאוד גדול תמהיל דירות מעניין שכולל גם דירות קטנות שיכולות להתאים לזוגות צעירים או מבוגרים, ליחידים ועוד, דירות המתאימות למשפחות וכן דירות גן ופנטהאוז. הפרויקט יהיה איכותי ומוקפד, במיקום מצוין בעיר מצוינת, ואנו מאוד גאים ונרגשים להיות פה היום ולצאת לדרך".
רונן לאלזר רכז נציגות הדיירים בפרויקט, אומר כי "אנחנו בתהליך כבר עשר שנים. עבדנו בצורה מאוד מסודרת, ראינו שבעה יזמים שונים ותוכננו לבניין שבע תוכניות אדריכליות. בחרנו בצרפתי צבי ובניו כי ראינו את הבניינים שהם בנו ואת רמת הגימור, כשישבנו למשא ומתן הם זרמו איתנו ואנחנו איתם וכך התגבשה העסקה. זכינו בפרטנר והלכנו יד ביד לאורך כל הדרך. יש לנו 16 דיירים מאוד מגוונים – צעירים, מבוגרים, משפחות, והיה צריך לספק לכל אחד את הפתרון שמתאים לו. לדעתי קיבלנו את התמורות הגבוהות ביותר לפרויקט ברעננה, לא מכיר עוד פרויקט שניתנו בו דירות חמישה חדרים, שתי חניות ומחסן".